Балкан спечели Купа "Декатлон" след обрат срещу Академик - DC news

Балкан спечели Купа „Декатлон“ след обрат срещу Академик

Димитър Димитров е MVP на турнира, Омар Крайем с най-много асистенции

Балкан (Ботевград) спечели приятелския турнир по баскетбол за мъже за Купа „Декатлон“. Във финалния двубой шампионите се наложиха над домакините от Академик (Пловдив) с 89:82 (16:27, 31:17, 17:18, 25:20) в зала „Сила“ в Пловдив.

Двата тима изиграха равностойна среща, в която Балкан направи обрат след ранно двуцифрово изоставане и в крайна сметка спечели надпреварата.

Академик изигра страхотна първа четвърт и успя да я спечели с 27:16. Втората четвърт беше спечелена с 31:14 от Балкан. На полувремето резултатът беше 47:44 за гостите.

Третата четвърт беше спечелена от Академик с 18:17 и така резултатът беше 64:62 за Балкан преди решителна последна четвърт. В последната четвърт шампионите се наложиха с 25:20.

Крайният резултат бе 89:82 за Балкан.

Най-резултатен за Академик стана Омар Крайем с 20 точки, 18 добави Тони Гуджино, а с 12 се отличи Александър Милов.

За Балкан Мануел Суарез стана най-резултатен с 16 точки.

В мача за третото място ЦСКА спечели срещу Ямбол със 74:62 и се окичи с бронзовите медали.

След края на турнира се проведе и церемонията по награждаването на първия турнир за Купа „Decathlon Bulgaria“ .

Президентът на Академик Васил Врачев награди отбора за второто място в турнира, а кметът на Пловдив Здравко Димитров даде приза на победителите от БК Балкан (Ботевград).

Менидърът на Академик Сашо Груев даде индивидуалните призове. За MVP беше обявен Димитър Димитров от Балкан, Омар Крайем от БК Академик (Пловдив) е с най-много асистенции, Алекс Сиемонов от БК ЦСКА София получи приза за най-много точки, Мануел Суарез от Балкан е с най-много борби, а Трей Симпсън от БК Ямбол  е с най-много откраднати точки.

Наградите на Симеонов и Симпсън ще бъдат дадени от Академик, когато ЦСКА и Ямбол домакинстват в Пловдив.