Барса би на празни трибуни заради безредиците около референдума (ВИДЕО)

Барсеона поиска отлагане, но федерацията бе категорично против, каталунците биха с 3:0 Лас Палмас

Барселона победи гостуващия Лас Палмас с 3:0 пред празни трибуни на „Камп Ноу” заради безредици около референдума в Каталуния за отцепване от Испания и записа седми пореден успех в Примера дивисион.

Каталунците поискаха срещата да се отложи, но Испанската федерация категорично отказа и заплаши клуба с наказание. До последно не се знаеше дали ще има мач, но все пак той се състоя, след като бе прието предложението да се играе пред празни трибуни.

В същото време в официално съобщение от каталунския клуб бяха осъдени остро опитите на испанските власти да попречат на гласуването в референдума за независимост. Според клуба това е грубо нарушаване на демократичните права на гражданите.

В 49-ата минута при центриране от корнер Серхио Бускетс се разписа с глава за 1:0. В 70-ата минута Лионел Меси изпусна страхотна възможност за гол, а в рамките на същата минута успя да реализира за 2:0 след извеждащ пас на Денис Суарес. Седем минути по-късно резултатът стана класически след ново попадение на Меси, възползвал се от пас на Луис Суарес.

След успеха си Барселона е едноличен лидер с 21 точки и аванс от 5 пред втория Севиля.

Снимка: fcbarcelona.com