Барса е шампион предсрочно с гол на Меси! (ВИДЕО)

Кристиано вкара своя гол №600 за 1:1 между Интер и Юве и изпревари своя вечен съперник

Барселона спечели с 1:0 домакинството си на Леванте и спечели титлата в Испания три кръга преди края на сезона. Победното попадение вкара Лионел Меси в 62-ата минута. Суперзвездата на домакините беше оставен на резервната скамейка, за да бъде запазен за важния мач с Ливърпул от Шампионската лига през седмицата, но се наложи да влиза в игра след почивката.

Каталунците вече имат аванс от 9 точки пред втория Атлетико (Мадрид), както и по-добри показатели в директните двубои с „дюшекчийте“. Тимът на Ернесто Валверде печели трофея за осми път в последните 11 сезона.

В същото време Кристиано Роналдо постигна нещо уникално. Португалецът отбеляза своя гол №600 на клубно ниво в 235-ото Дерби на Италия между Интер и Ювентус, с което спомогна за спечелването на точка за шампионите в гостуването на „Джузепе Меаца“.

CR7 изпревари Лионел Меси в отбелязването на 600 гола. Лео се разписа за Барселона срещу Леванте, а успехът подпечата титлата на каталунците.  Аржентинецът обаче има две попадения по-малко от Роналдо – 598.

Колкото до любимите жертви на двамата, прави впечатление, че Меси и Роналдо обичат да вкарват на Севиля. Кристиано е отбелязал цели 27 пъти във вратата на андалусийци, а Меси 36.

Португалецът печели спора за голмайсторския приз в Шампионска лига със 126 гола срещу 110 за Меси. В Ла Лига предимството е на страната на Меси – 416 на 311.

Сега пред Роналдо предстои ново предизвикателство. Звездата на Юве се цели в голмайсторския приз на Серия „А“ и ако успее да го постигне, ще се превърне в първия футболист, ставал голмайстор във Висшата лига, Ла Лига и Серия „А“.