Барса излъга Юнайтед с 1:0 на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Аякс и Ювентус направиха 1:1, всичко ще се реши в реванша

Барселона взе ценен аванс от гол на чужд терен, след като победи с минималното 1:0 Манчестър Юнайтед при гостуването си на „Олд Трафорд“ в първи мач от 1/4-финалите в Шампионската лига.

„Каталунците“ успяха да нанесат ранен удар на „червените дяволи“ и след това не позволиха на домакините да застрашат сериозно вратата на Тер Стеген, за да задържат аванса си до края.

Гостите откриха резултата в 12-та минута, след като Лионел Меси бе изведен зад гърба на защитата, изнесе се отляво и центрира на далечна греда към Суарес, който стреля с глава от малък ъгъл и след рикошет в Люк Шоу кълбото влезе в мрежата на Де Хея.

Така след по-малко от седмица Манчестър Юнайтед ще трябва да повтаря сценария от 1/8-финалите и да търси победа при гостуването си. Този път обаче сцената ще е „Камп Ноу“, където много трудно може да се случи обрат срещу Барса. Феновете на „червените дяволи“ обаче ще мечтаят, защото Оле Гунар Солскяер остана в историята на клуба именно на този стадион.

Аякс и Ювентус завършиха 1:1 в първия си четвъртфинален двубой от Шампионската лига. Головете в Амстердам отбелязаха Кристиано Роналдо с глава в 45-ата минута и Давид Нерес веднага след почивката.