Барса на осминафинал в мач №700 за Лионел Меси (ВИДЕО)

Ето репортажи от мачовете в Шампионската лига снощи

Барселона победи с 3:1 у дома Борусия (Дортмунд) в двубой от група „F“ на Шампионската лига. Това беше мач номер 700 за Лионел Меси с екипа на испанския шампион. „Синьо-червените“ се класираха за осминафиналите в най-силния клубен турнир в света, след като имат 11 точки и не могат да бъдат изместени от първото място кръг преди края на груповата фаза.

Меси изведе Луис Суарес за първия гол на стадион „Камп Ноу“ в 29-ата минута, а само четири минути след това уругваецът върна жеста към своя съотборник и аржентинецът покачи аванса за Барса на два гола.

В 67-ата минута Лионел Меси беше в основата на бърза контра за каталунците и асистира за резервата Антоан Гризман, реализирал третото попадение във вратата на „жълто-черните“. След този мач аржентинският национал има 613 гола с екипа на Барселона.

Германският отбор вкара почетен гол в 77-ата минута чрез Джейдън Санчо, който се появи на терена от резервната скамейка. Звездата на Борусия беше близо да се разпише за втори път в двубоя, но ударът му беше отбит в гредата от стража Марк Андре Тер Щеген.

Успехът на домакините беше помрачен от нова контузия на нападателя Усман Дембеле, който беше заменен принудително още в 25-ата минута на мача срещу бившия си отбор.

Борусия е на трето място в класирането със 7 точки и все още може да се класира напред в турнира.

В другата среща от групата Интер победи с 3:1 като гост Славия (Прага). Италианският гранд също е със 7 точки на втора позиция. Лаутаро Мартинес се разписа на два пъти, а Ромелу Лукаку също вкара във вратата на чехите за ценния успех за „нерадзурите“.

Интер се нуждае от победа у дома над Барселона в последния кръг от груповата фаза, за да се класира за осминафиналите в Лигата. Славия (Прага) има само 2 точки на четвърта позиция в група „F“.

Валенсия направи равенство 2:2 у дома срещу Челси в среща от група „Н“. Домакините имаха превъзходство, но пропуснаха да поведат в резултата. Това се случи пет минути преди почивката, когато Родриго центрира към Карлос Солер и той откри резултата.

Радостта на „бяло-черните“ беше съвсем кратка, защото само секунди след това англичаните изравниха. Автор на попадението стана Матео Ковачич, който се разписа с удар извън наказателното поле.

В 50-ата минута „сините“ взеха аванс чрез Кристиан Пулишич, който реализира отблизо след асистенция на Курт Зума. Ситуацията беше разгледана от видео асистент съдия, който беше категоричен, че няма засада при попадението за Челси.

Четвърт час след това Даниел Парехо пропусна дузпа, спасена от вратаря Кепа Арисабалага. В 81-ата минута Даниел Вас пробва центриране отдясно, но то се превърна в удар и изненада Арисабалага, за да изравни резултата.

В шестата минута на добавеното време Родриго на празна врата на успя да осигури успеха за испанците.

След това зрелищно равенство двата отбора имат актив от по 8 точки, а развръзката около класирането за осминафиналите предстои.

Ливърпул направи домакинско равенство 1:1 с Наполи в двубой от група „Е“. „Червените“ не успяха да си осигурят предсрочно класиране за осминафиналите в турнира, а в последния кръг от груповата фаза през декември гостуват на Залцбург, който все още има шансове да продължат напред и през 2020 година.

Европейският клубен шампион за миналия сезон изостана в резултата в 21-ата минута, когато Дрийс Мертенс получи подаване от Джовани ди Лоренцо. Белгийският национал напредна и с точен удар преодоля вратаря Алисън Бекер. Попадението беше прегледано от видео асистент съдия заради възможна засада на Мертенс или негово нарушение срещу Върджил ван Дайк.

„Червените“ от Мърсисайд доминираха изцяло през второто полувреме на „Анфийлд“, а в 65-ата минута Деян Ловрен изравни с глава след центриране от ъглов удар на Джеймс Милнър.

След равенството Ливърпул заема първо място в групата с актив от 10 точки. Наполи е на втората позиция до момента с точка по-малко.

Залцбург победи с категоричното 4:1 като гост Генк и остава в битката за класиране за осминафиналите в Шампионскана лига. Норвежкият тийнейджър Ерлинг Хааланд отново се разписа за австрийския гранд и постави нов рекорд в най-силния клубен турнир в света. 19-годишният нападател влезе като резерва в 62-ата минута на двубоя, а седем минути след това асистира за попадението на Хи-Чан Хван за 3:0. В 87-ата минута Хааланд оформи крайното 4:1 с осмия си гол в Лигата. Той е първият тийнейджър, който реализира попадения в пет последователни мача от турнира, в които е на терена.

Патсън Дака даде аванс за гостите две минути преди почивката, а Такуми Минамино направи 2:0 в 45-ата минута.

Мбвана Самата реализира почетния гол за Генк пет минути преди изтичане на редовното време на срещата.

Белгийците отпаднаха от европейските клубни турнири, докато Залцбург е на трето място в класирането със 7 точки и се нуждае от домакинска победа над Ливърпул, за да продължи на осминафиналите.