Барса остава в битката за титлата след 4:1 над Виляреал (ВИДЕО)

Наполи победи Рома с 2:1 в дербито в Италия, Саутхямптън надви Сити с прехвърлящ далечен удар на Че Адамс

Барселона сложи край на серията си от две последователни равенства и победи с 4:1 като гост Виляреал в среща от 34-тия кръг на испанското първенство по футбол. Успехът върна катанлунците отново на четири точки зад лидера в класирането Реал (Мадрид), като до края на шампионата остават още само четири кръга.

Барселона поведе още в третата минута, когато Пау Торес от състава на Виляреал си вкара автогол, но „жълтата подводница“ успя да изравни в 14-ата минута, когато точен бе Херард Морено. Гостите бързо възвърнаха аванса си и в 20-ата минута Луис Суарес се разписа за 2:1 след подаване на Лионел Меси.

Меси бе с дейно участие и за третия гол на каталунците, който падна точно преди почивката. Тогава аржентинецът комбинира с Антоан Гризман и французинът покачи на 3:1 с ефектен прехвърлящ удар. В средата на второто гол на Меси бе отменен заради засада, но Барселона все пак стигна до още едно попадение в 86-ата минута, когато тийнейджърът Ансу Фати оформи крайния резултат.

С победата Барселона събра 73 точки и заема второ място. Виляреал е на пета позиция с 54 пункта.

Че Адамс се разписа за първи път за Саутхемптън със страхотен прехвърлящ удар от далечно разстояние и „светците“ надвиха с 1:0 Манчестър Сити, който загуби за трети път гостуване във Висшата лига. Адамс, който бе привлечен от Бирмингам за 15 милиона лири през юли 2019 година, не успя да вкара гол в предните си 24 мача във Висшата лига. В 16-та минута обаче Олександър Зинченко загуби топката преди центъра, а Адамс видя излезлия вратар Едерсон и стреля с едно докосване, изпращайки прецизен прехвърлящ удар от 30 метра в мрежата на гостите.

Сити отговори с масиран натиск, но Алекс Маккарти се превърна в герой за домакините и опази мрежата си суха. Той отрази мощен шут на Рахийм Стърлинг, почти сигурен гол след удар с глава на Давид Силва и спря с крака опит на Рияд Марез за изравняване. Фернандиньо пък удари греда.

След почивката Сити продължи да натиска, но „светците“ удържаха преднината си и вече са 13-и с 43 точки от 33 мача. Сити остават с 66 точки и на 23 от шампиона Ливърпул.

Ливърпул пък е на прага да подобри рекорда на Манчестър Сити от 100 точки във Висшата лига, но поставянето на това постижение не е фиксидея за тима, заяви мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп.

Ливърпул победи Астън Вила с 2:0 вчера и се нуждае от още 12 точки в оставащите пет кръга, за да подобри постижението на Сити, поставено през сезон 2017/18.

„Не стигнахме до тези постижения, защото сме имали мисълта в главите си за подобряване на рекорди. Винаги сме концентрирани на 100 процента върху съответния мач и това няма да се промени. Ако искаме да подобрим рекорда за точки във Висшата лига, просто трябва да спечелим всички мачове. Момчетата са наясно с това и не е нужно да им го напомням“, коментира Юрген Клоп.

С гол на Лоренцо Инсине в 82-рата минута Наполи победи Рома с 2:1 в последния мач от 30-ия кръг на италианското футболно първенство и излезе на шесто място в класирането с равен брой точки, по 48, със съперника си, който остава пети.

И трите гола в мача паднаха през второто полувреме, а през първата част най-интересната възможност се откри пред нападателя на домакините Аркадиуш Милик, но полякът стреля в напречната греда.

Хосе Кайехон все пак изведе Наполи напред в резултата десет минути след почивката, когато засече с крак центриране от левия фланг на Марио Руи.

След час игра на „Сан Паоло“ Рома изравни. Хенрик Мхитарян напредна с топка в крака и с плътен удар от дъгата на наказателното поле бе точен за 1:1.

Така се стигна до 82-рата минута, в която Инсине донесе успеха на Наполи с много красиво изпълнение. Нисичкият нападател стигна до една отбита топка на границата на наказателното поле, чукна я вдясно от себе си и със страхотен фалцов удар в далечния горен ъгъл не остави шансове на стража на гостите Пау Лопес.

За Рома най-добрата новина в мача бе завръщането в игра на полузащитника Николо Дзаниоло. Младият италиански национал се появи на терена в 66-ата минута. Той не бе играл от януари месец, когато получи травма в коляното.

Аталанта увеличи клубния си рекорд за победи до осем поредни, след като надви с 1:0 Каляри като гост. Това изкачи тима от Бергамо на точка от третия в класирането Интер, който загуби по-рано днес от Болоня. Каляри всъщност вкара първи гол в срещата след красив удар на Джовани Симеоне в далечния ъгъл, но той бе отменен заради игра с ръка.

Шансовете на домакините да стигнат до нещо повече от точка намаляха драстично в 26-та минута заради втори жълт и червен картон на тийнейджъра Андреа Карбони, който фаулира Руслан Малиновски в наказателното поле. Луис Мюриел се възползва и вкара от последвалата дузпа, а Аталанта спечели с минималното 1:0.

Дженоа пък съхрани шансовете си за спасение, след като стигна до гол в добавеното време за 2:2 срещу Удинезе. Андреа Пинамонти пропусна дузпа за отбора от Генуа, но вкара на добавка и така неговият отбор изплува на две точки над зоната на изпадащите, с пет зад Удинезе.

Бреша пък вече е на шест точки от спасението след победа с 2:0 срещу Верона, докато последният в класирането СПАЛ загуби с 0:3 срещу Сампдория, който е със седем точки над чертата.

В друг мач от вечерта Фиорентина победи с 2:1 Парма.