Барса продължи да потъва след 0:3 от Бенфика (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо донесе победата на Юнайтед с 2:1 над Виляреал в рекордния си мач №178 в Шампионската лига, Ювентус победи Челси с 1:0

Разочарованията за феновете на Барселона продължиха с пълна сила в сряда вечер.

Испанският гранд записа втора последователна загуба в група „Е“ на Шампионската лига, след като отстъпи пред Бенфика с 0:3.

Каталунците паднаха от Байерн (Мюнхен) с 0:3 на старта, а сега склониха глави със същия резултат в Португалия.

Там домакините започнаха много силно и откриха резултата още в 3-ата минута чрез Дарвин Нунес.

До почивката гостите пропуснаха две добри възможности, а скоро след нея Бенфика бе близо до второ попадение.

В 52-ата минута, след една лошо върната към вратаря Тер Стеген топка, той бе изпреварен от Нунес, който обаче нацели гредата.

В 69-ата минута Рафа Силва обаче наказа поредната неточност в отбрана на гостите, а в 79-ата Нунес сложи точка на спора с втория си гол в срещата, реализирайки дузпа.

Така Бенфика събра 4 точки и вече е втори, на 2 от лидера Байерн, който разгорми с 5:0 гостуващия Динамо (Киев).

Барселона пък остана без нито една спечелена точка на последната позиция в групата си.

Италианският шампион Ювентус успя да надвие в домакинския си мач настоящия насител на трофея Челси с 1:0. Голът за италианския отбор вкара Федерико Киеза 11 секунди след подновяването на играта през второто полувреме. Домакините контролираха мача през цялото време, като не позволиха на противника да развива атаките си.

Ювентус добре затваряха средата в защита и футболистите на Челси рядко стигаха до опасности пред вратата на Шчесни. Масимилиано Алегри беше заложил на контраатаки, при една от които Киеза успя да се вклини в защитата на Челси и с плътен удар с левия крак откри резултата. До края на мача Челси се опитаха да стигнат до изравнителен гол, като с пропуск се отличи Лукаку.

С победата си Ювентус зае първото място в група „Н“ на Шампионската лига с актив от 6 точки, а Челси остават втори с актив от 3 точки. Трети са Зенит също с три точки, които в по-ранен мач победиха Малмьо с 4:0.

В повторение на финала в Лига Европа от миналия сезон Манчестър Юнайтед взе късен реванш от Виляреал, побеждавайки го с 2:1, като Кристиано Роналдо вкара победния гол в 95-ата минута и стана рекордьор по участия в Шампионската лига със 178 мача.

Резултати:

Група „Е“:

Байерн – Динамо Киев 5:0

1:0 Роберт Левандовски (12-дузпа), 2:0 Роберт Левандовски (27), Серж Гнабри (68), 4:0 Лерой Сане (75), 5:0 Максим Чупо-Мотинг (87)

Бенфика – Барселона 3:0

1:0 Дарвин Нуньес (3), 2:0 Рафа Силва (69), 3:0 Дарвин Нуньес (78-дузпа)

Група F:
Аталанта – Йънг Бойс 1:0

1:0 Матео Песина (68)

Манчестър Юнайтед – Виляреал 2:1

0:1 Пако Алкасер (53), 1:1 Алекс Телеш (60), 2:1 Кристиано Роналдо (90+5)

Група G:

Залцбург – Лил 2:1

1:0 Карим Адейеми (36-дузпа), 2:0 Карим Адейеми (53-дузпа), 2:1 Бурак Йълмаз (63)

Волфсбург – Севиля 1:1

1:0 Ренато Щефен (49), 1:1 Иван Ракитич (87-дузпа)

Група H:

Зенит – Малмьо 4:0

1:0 Клаудиньо 9′, 2:0 Далер Кузяйев (49), 3:0 Алекс Сутормин (80), 4:0 Вендел (90+4)

Ювентус – Челси 1:0

1:0 Федерико Киеза (46)

Следващите срещи са на 19 и 20 октомври.