Барса разгроми с 5:0 Леганес и е на 1/4-финал за Кралската купа (ВИДЕО)

Втородивизионният Мирандес отстрани Севиля, Олимпик (Лион) е последният четвъртфиналист за Купата на Франция

Барселона се нуждаеше от победа за възвръщане на самочувствието след поражението през уикенда и постигна убедителното 5:0 над Леганес у дома за Купата на страната, като по този начин се класира за четвъртфинал.

Лионел Меси вкара два гола за успеха на каталунците, които още след половин час игра имаха преднина от 2:0. В 4-ата минута Антоан Гризман постави перфектно начало за Барса, след като се разписа след подаване на Нелсон Семедо.

Сънародникът му Клеман Лангле пък удвои преднината на каталонците в 27-ата минута след центриране на Лео Меси от корнер. Самият Меси покачи на 3:0 в 59-ата минута, а чудесна комбинация през трима с едно докосване изведе Артур сам срещу вратаря. Той обаче вкара чак при добавката, а Лео Меси в 89-ата минута с копване над плонжиралия страж на Леганес оформи крайното 5:0.

Втородивизионният Мирандес се присъедини към елитната компания на Барселона, Реал (Мадрид), Валенсия и Атлетик (Билбао) и също се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Испания. Малкият клуб от градчето Миранда де Ебро отстрани Севиля с домакинска победа с 3:1.

Севиля се затрудняваше в срещата от самото начало и това постави под сериозно съмнение участието им на четвъртфинал за трета поредна година. Воденият от Андони Ираола отбор откри резултата още в 7-ата минута. Алваро Пеня се пребори от дясно, като първото му центриране не успя. Но след това успя да намери Матеус Аяс между двама и с малко щастлив удар топката от последния попадна във вратата на Томаш Вацлик.

В 30-ата минута същият футболист покачи на 2:0. Несериозно отиграване в центъра позволи на Аяс да открадне топката и сам да тръгне напред. От 30-ия метър той стреля, кълбото рикошира в тялото на бранител на белите от Севиля и влетя във вратата на Вацлик за втори път. В 54-ата Алваро Пеня, който беше един от най-активните си спечели дузпа, след като беше повален на границата на малкото наказателно поле. Чешкият вратар обаче майсторски спаси удара на потърпевшия от бялата точка. Но третото попадение не им се размина и пет минути преди края Алваро Рей се разписа. Той взе топката от своето наказателно поле, пробяга над 70 метра, от първи опит не успя, но при добавката вкара за 3:0. Нолито върна едно попадение за Севиля в 90-ата минута, което обаче не промени крайния изход от двубоя.

Серията от поредни победи на френския Олимпик (Лион) през 2020-а година продължава и в турнира за Купата на страната, след като тимът елиминира Ница с 2:1 като гост и се класира за четвъртфинал.

Победата на Лион дойде много драматично с точно изпълнена дузпа от Хусем Ауар в 92-ата минута, като само 240 секунди преди това домакините бяха изравнили чрез Адам Унас.

Муса Дембеле откри резултата още в 14-ата минута, след като Максуел Корне му центрира от ъглов удар. Усилията на домакините бяха възнаградени минута преди края, когато Унас изравни с удар извън наказателното поле. Но малко след това дойде и дузпата за гостите.

На четвъртфиналите Лион ще бъде домакин на Олимпик (Марсилия), а Пари Сен Жермен се падна да гостува на Дижон за място в топ 4. Останалите два четвъртфинала противопоставят два отбора от четвърта лига, които са домакини на елитни състави. Това са Епинал – Сент Етиен и Белфор – Рен. Срещите от този етап на турнира са на 11 и 12 февруари, като точната програма предстои да бъде уточнена.