Барса унижи Реал с 3:0 и е на финал за Кралската купа (ВИДЕО)

Фиорентина и Аталанта с драматично 3:3 в първи полуфинал за Купата на Италия

Барселона надигра с лекота големия си съперник Реал (Мадрид) и се класира за финала в турнира за Купата на Краля в Испания. Каталунците спечелиха на реванша на „Бернабеу“ с 3:0 и продължават защитата на трофея с общ резултат 4:1.

Този път суперзвездата Лионел Меси остана в сянката на своите съотборници Усман Дембеле и Луис Суарес, които бяха с основна заслуга за убедителната победа в Ел Класико.

Реал започна по-агресивно пред своите фенове и можеше да поведе в резултата в началото, но Винисиус не успя да нанесе точен удар от удобна ситуация.

Пет минути след почивката Барса поведе с гол на Луис Суарес, който засече от движение пас на Усман Дембеле. Отново Дембеле бе в основата на втория гол, когато след негово прострелно центриране в 69-а минута Рафаел Варан си отбеляза автогол.

Крайното 3:0 оформи в 79-а минута Луис Суарес от дузпа, която изпълни в стил „Паненка“ и направи унижението за „Белия балет“ пълно.

Барселона се класира за шести пореден път на финал за Купата на Краля, където очаква победителя от другия полуфинал тази вечер Валенсия – Бетис.

В Италия Фиорентина и Аталанта завършиха 3:3 в първия полуфинален мач за купата. Флорентинците наваксваха два гола пасив и стигнаха до драматичното реми. Капитанът Федерико Киеза вдъхнови Фиорентина за частичния обрат с гол и асистенция в юбилейния си мач номер 100 с виолетовата фланелка.

Алехандро Гомес и Марио Пашалич дадоха удобна преднина на гостите от Бергамо до 18-а минута, а Фиорентина набързо изравни до почивката. Киеза намали на 1:2 с великолепна индивидуална акция в 33-а минута, а три минути по-късно Марко Бенаси изравни. В 58-а минута Мартен Де Роон отново даде преднина на Аталанта в резултата. Луис Муриел отново възстанови равенството в 79-а минута след асистенция на Киеза и двата отбора оставиха развръзката за реванша в края на април.

Финалът ще се играе в Рим на 15 май.

Олимпик Лион и Рен се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Франция по футбол.

Лион победи Каен с 3:1 след голове на Джейсън Денайер, Максуел Корне и Мемфис Депай. За гостите се разписа Родриге Нинга.

Рен елиминира Орлеан след успех у дома с 2:0. Бурижо и Нианг донесоха победата с попадения през второто полувреме.

Преди това Пари Сен Жермен си осигури място на полуфиналите след победа във вторник над Дижон с 3:0.

Последният полуфиналист ще бъде определен на 6 март в двубоя между Витр и Нант.