Барселона с лесно 2:0 над последния Леганес (ВИДЕО)

Младокът Ансу Фати и Лионел Меси от дузпа донесоха победата на каталунците

Лидерът в класирането на испанското първенство Барселона не допусна изненада срещу последния Леганес и се наложи с 2:0 в мач от 29-ия кръг на Ла Лига.

Тийнейджърът Ансу Фати даде преднина на каталунците три минути преди почивката с удар от границата на наказателното поле, а в 69-ата минута Лионел Меси оформи крайното 2:0 от дузпа, която сам си изработи.

Малко преди гола на Меси попадение на Антоан Гризман бе отменено заради засада при изграждането на атаката.

С победата на Леганес Барселона събра 64 точки и води с 5 пред Реал (Мадрид), който в четвъртък е домакин на Валенсия. Леганес е на последното 20-о място с 23 точки.

В другите два мача от снощи Еспаньол спря устрема на Хетафе, завършвайки 0:0 като гост, макар и каталунците да играха 75 минути с човек по-малко заради директен червен картон на Бернардо.

Виляреал пък успя да победи с 1:0 като домакин Майорка и за момента излезе на седмо място в класирането с 44 точки, само 3 от четвъртото място. Майорка и Еспаньол, заедно с Леганес, остават в зоната на изпадащите.