Барселона се издъни и срещу Гранада, Реал се върна на победния път (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) възкръсна от 0:2 до 3:2 срещу Айнтрахт във Франфурт

Барселона завърши наравно 1:1 при гостуването си на Гранада в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Каталунците помислиха, че са повели в резултата чрез Люк де Йонг в началото на срещата, след като нидерландският нападател се извиси след центриране на Гави и направи безпомощен Луис Максимиано. Намеса на Системата за видеоповторение (ВАР) обаче отмени попадението поради засада.

Все пак Де Йонг бе в прегръдките на съотборниците си след около час игра, когато се разписа след асистенция на Дани Алвес. Гави обаче пое преждевременно към съблекалните в 79-та минута за втори жълт картон, а в края Гранада се възползва от численото си преимущество и стигна до точката след попадение на Антонио Пуертас. Така Барселона не успя да се изкачи до Топ 4 в класирането, като е шести с 32 точки, на една от четвъртия и третия съответно Реал Сосиедад и Бетис, които са с по 33. Гранада е 12-и с 24 пункта.

В следващия кръг в първенството Барселона гостува на Алавес, като преди това се изправя последователно срещу Реал (Мадрид) в полуфинал за Суперкупата на Испания и Атлетик Билбао в осминафинал от Купата на Краля, докато Гранада гостува на Хетафе в Ла Лига.

В другия късен съботен мач Реал (Мадрид) надигра категорично гостуващия Валенсия с 4:1. Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато Карим Бензема изпълни точно дузпа в 43-ата минута. През втората част, успокоен от аванса си, лидерът в Испания набързо доведе резултата до 3:0 след точни попадения на Винисиус Жуниор в 52-ата и 61-ата мунута. Гедеш от гостите успя да намали в 76-ата, но в самия край – в 88-ата минута отново Бензема фиксира крайното 4:1.

На върха в класирането Реал (Мадрид) има вече 49 точки, докато втория Севиля е с 41 и две срещи по-малко.

Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) с 3:2 след обрат от 0:2 в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха с два гола преди почивката след точни попадения на нападателя Рафаел Сантос Боре. В заключителните 20 минути на двубоя обаче „жълто-черните“ осъществиха изключителен обрат и запазиха шансове за титлата. Първо, Торган Азар намали след асистенция на Ерлинг Холанд, а след това в рамките на две минути Джуд Белингам и Махмуд Дахуд донесоха трите точки за гостуващия състав.

По този начин Дортмунд съкрати изоставането си от лидера и действащ шампион Байерн (Мюнхен) на шест точки след изненадващата загуба на баварците от Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:2. Айнтрахт е седми с 27 точки. В следващия кръг Франкфурт гостува на Аугсбург, докато Борусия приема Фрайбург.