БАТЕ Борисов сензационно победи Арсенал с 1:0 (ВИДЕО)

Всички резултати от 1/16-финалите в Лига Европа от снощи

БАТЕ Борисов поднесе най-голямата изненада в днешните 1/16-финали в Лига Европа, побеждавайки с 1:0 Арсенал. Хегемонът в Беларус успя да победи лондонския гранд благодарение на гол в края на първото полувреме на Станислав Драгун. Попадението бе достатъчно за минимален аванс на БАТЕ преди реванша, който е на 21 февруари на „Емирейтс”.

Челси се отърси от шокиращата загуба с 0:6 от Манчестър Сити в Премиър лийг, записвайки важен успех с 2:1 при гостуването си на Малмьо в 1/16-финален двубой от Лига Европа. Рос Баркли се възползва от фрапантна грешка в защита на домакините в 30-ата минута, а Оливие Жиру покачи на 2:0 с елегантен голс пета в 58-ата. Кристиансен даде надежди за Малмьо за реванша с гол в 80-ата.

Наполи взе добър аванс срещу Цюрих след като победи с 3:1 като гост в първи мач от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Воденият от треньора Карло Анчелоти тим нямаше особени проблеми в двубоя, като си взе комфортна преднина от 2:0 още през първото полувреме с попадения на Лоренцо Инсиние и Хосе Мария Кайехон. Третият гол бе дело на Пьотр Желински през второто полувреме, а Цюрих вкара от дузпа в заключителните моменти на срещата.

Резултати: Славия (Прага) – Генк 0:0, Галатасарай – Бенфика 1:2, Рен – Бетис 3:3, БАТЕ – Арсенал 1:0, Олимпиакос – Динамо (Киев), Краснодар – Байер Леверкузен 0:0, Рапид Виена – Интер 0:1, Лацио – Севиля 0:1, Спортинг (Лисабон) – Виляреал 0:1, Шахтьор (Донецк) – Айнтрахт (Франкфурт) 2:2, Малмьо – Челси 1:2, ФК Цюрих – Наполи 1:3, Брюж – Ред Бул (Залцбург) 2:1, Виктория (Пилзен) – Динамо (Загреб) 2:1, Селтик – Валенсия 0:2