Байерн и Дортмунд с победи, продължават битката за титлата (ВИДЕО)

Леверкузен спечели дербито за третото място с 3:1 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах)

Байерн разби Айнтрахт с 5:2 на ст. „Алианц Арена“ в мач от 27-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин шампионите си отмъстиха на тима от Франкфурт за унижението през пролетта, когато загубиха с 1:5 като гости.

Успехът позволи на Байерн да отново да се откъсне на четири точки пред Борусия (Дортмунд) на върха в класирането.

Мачът очаквано започна с натиск на Байерн. В 11-ата минута Левандовски разтресе напречната греда. Три след това опасен удар на Бенжамен Павар с глава беше отразен от вратаря на Айнтрахт.

В 17-ата минута логичното все пак се случи. Леон Горетцка вкара за 1:0 с удар под гредата. Асистенцията беше на Томас Мюлер, негова 17-а от началото на сезона.

Именно Мюлер покачи на 2:0 в 41-ата минута. Той се възползва от центриране на Алфонсо Дейвис, за да реализира с левия крак. ВАР преразгледа положението, но нередности не бяха открити, а голът зачетен.

Не бяха изминали и 50 секунди от началото на второто полувреме, когато Роберт Левандовски заби своя 27-и гол през сезона в Бундеслигата и №41 във всички турнири. Полякът получи чудесно подаване от Кингсли Коман и беше точен с глава.

След това попадение баварците намалиха темпото и позволиха на съперника им да върне интригата. Мартин Хинтерегер си свали топката и преодоля Мануел Нойер отблизо в 52-ата минута. Само три минути след това отново Хинтерегер успя да се разпише, този път с глава.

Байерн обаче нанесе четвърти удар половин час преди края, когато Алфонсо Дейвис вкара най-лесния гол в кариерата си. Той получи невероятен подарък от Желсон Фернандеш, остана сам срещу Трап и не сбърка – 4:2.

В 68-ата минута Мият Гачинович пропусна да направи 4:3, а всичко беше решено в 74-ата, когато Хинтерегер си вкара автогол при опита си да спре пас на Гнабри.

Рафаел Герейро и Ахраф Хакими се разписаха в двете полувремена и Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 Волфсбург. По този начин „жълто-черните“ останаха по петите на лидера Байерн (Мюнхен).

Португалският национал Герейро вкара при подаване на Торган Азар в 32-та минута, след като Ерлинг Холанд пропусна от своя страна да забие първия гол миг по-рано. Хакими пък пък се разписа след асистенция на Джейдън Санчо в 78-та минута и подсигури трите точки за Дортмунд.

Леверкузен спечели петата си поредна победа във всички турнири и трета в Бундеслигата, след като Кай Хаверц заби два гола в гостуването в Мьонхенгладбах за крайното 3:1. Така „аспирините“ изпревариха Борусия на третото място в класирането и са с пет точки зад лидера Байерн (Мюнхен).

Резултатите: Борусия Мьонхенгладбах – Байер Леверкузен 1:3,  Фрайбург – Вердер Бремен 0:1, Падерборн – Хофенхайм 1:1, Волфсбург – Борусия Дортмунд 0:2,  Херта Берлин – Унион Берлин 4:0, Байерн Мюнхен – Айнтрахт Франкфурт 5:2, днес: Шалке – Аугсбург, Майнц – Лайпциг, Кьолн – Фортуна Дюселдорф