Байерн и Лацио на финал за националните купи (ВИДЕО)

Сити подчини Юнайтед и отново е начело в Англия

Байерн (Мюнхен) се класира за финала в турнира за купата на Германия след трудна победа с 3:2 като гост срещу Вердер (Бремен).

Роберт Левандовски даде аванс за баварците в 36-ата минута с шут отблизо, след като удар на Томас Мюлер от малък ъгъл срещна гредата и топката се върна към полския нападател. Мюлер направи резултата 2:0 в полза на гостите в 63-ата минута след подаване на Леон Горецка.

Домакините се върнаха в двубоя след две много бързи попадения Юа Осако и Милот Рашица в 74-ата и в 75-ата минута на мача. Гол от спорна дузпа на Левандовски десет минути преди изтичане на редовното време осигури трудния успех в полза на „червените“.

Преди тази среща Вердер беше в серия от 37 поредни победи за купата на страната пред собствена публика. През 1988 година Айнтрахт Франкфурт елиминира отбора от Бремен на неговия стадион. Байерн увеличи серията си на 30 последователни успеха в гостувания в турнира за националната купа. Баварците нямат поражение като гости в надпреварата от 2009 година, когато загубиха срещу Байер (Леверкузен). „Червените“ ще опитат да спечелят 19-та купа на Германия. Последният им до момента триумф в турнира е през 2016 година.

Във финала на 25 май в Берлин воденият от старши треньора Нико Ковач отбор ще се изправи срещу РБ Лайпциг.

Лацио победи с минималното 1:0 в гостуването срещу Милан в полуфинален двубой-реванш от турнира за купата на Италия. Хоакин Кореа се разписа през втората част, след като двата отбора бяха завършили наравно 0:0 в първата среща, играна в края на февруари.

Кореа се разписа след бърза контра и асистенция на Чиро Имобиле, преодолявайки решително вратаря Пепе Рейна в 58-ата минута. Преди почивката съперниците нямаха много положения за гол, а Давид Калабрия отправи единствения опасен шут към вратата на столичани. През второто полувреме Лацио отново имаше ситуации, пропуснати от Лукас Лейва и Кореа.

За Милан се включиха резервите Патрик Кутроне и Хакан Чалханоглу, но присъствието им на терена не промени крайния резултат от двубоя.

Лацио има шест спечелени купи на страната и за последно триумфира с ценния трофей през пролетта на 2013 година. По-късно тази вечер Аталанта приема Фиорентина, като двата отбора направиха зрелищно равенство 3:3 в първия двубой.

Финалът в турнира за купата на Италия е в Рим на 15 май.

Манчестър Сити направи още една сериозна крачка към спечелването на нова титла във Висшата английска лига. Шампионите от миналия сезон победиха като гости с 2:0 градския си съперник Манчестър Юнайтед.

„Червените дяволи“ се защитаваха добре преди почивката и не позволиха на гостите да създадат сериозно напрежение в наказателното поле пред Давид де Хеа. Юнайтед направи изключително малко в предни позиции, а „небесносините“ откриха резултата в 54-ата минута, след като Бернардо Силва стреля през защитник, изненадвайки Де Хеа за 1:0. Шут на нападателя Серхио Агуеро срещна гредата, а Джеси Лингард пропусна да изравни за домакините. В 66-ата минута Де Хеа не успя да парира шут на Лирой Сане след бърза контра и топката за втори път влезе в мрежата на 20-кратните шампиони на Англия.

„Червените дяволи“ имат седем поражения в последните си девет двубоя от всички турнири, но остават в битката за класиране в челната четворка във Висшата лига. Воденият от мениджъра Оле Гунар Солскяер състав има 64 точки на шестата позиция във Висшата лига. Манчестър Сити се опитва да спечели втора поредна титла в Англия и вече е на първо място с 89 точки само три кръга преди края на сезона.

В друга среща от английския шампионат Уулвърхямптън победи с 3:1 у дома Арсенал. Рубен Невеш, Мат Дохърти и и Диого Жота се разписаха в рамките на само 17 минути – между 28-ата и 45-ата.

Десет минути преди края на редовното време Сократис върна един гол в полза на столичани с първия им точен удар в мача. Гостите създадоха прекалено малко положения пред вратата на „вълците“ и закономерно допуснаха девето поражение през кампанията. Арсенал заема петото място с актив от 66 точки, докато Уулвс е на седма позиция с 51 спечелени точки.