Байерн изхвърли Барселона от Шампионската лига! (ВИДЕО)

Двубоят между Аталанта и Виляреал бе отложен за днес заради силния снеговалеж, ето и останалите резултати

Байерн (Мюнхен) победи Барселона с 3:0 в един от най-интригуващите мачове в последния кръг на Шампионската лига. Домакините откриха резултата след попадение с глава на Томас Мюлер, а малко преди края на първото полувреме Лерой Сане с красив изстрел удвои. Половин час преди края на двубоя Джамал Мусиала направи резултата класически за баварците.

По този начин за първи път от 20 години „блаугранас“ не успяха да преминат груповата фаза в най-комерсиалния клубен турнир и през пролетта ще участват в Лига Европа, докато баварците спечелиха всичките си мачове от групата, събирайки актив от 18 точки.

Манчестър Юнайтед и Йънг Бойс завършиха 1:1 на „Олд Трафорд“. Мейсън Грийнууд откри в 9-та минута, а малко преди края на първата част Фабиан Рийдер изравни. Новият наставник на домакините Ралф Рагник пусна напълно променен състав, като липсваха много от титулярите, в това число и Кристиано Роналдо. Гостите пък може да съжаляват за изпуснатия шанс да вземат втора победа срещу английския гранд.

Юнайтед завърши на първо място в групата с 11 точки, докато швейцарците отпаднаха от турнира с високо вдигнати глави.

Заради снеговалеж бе отложен двубоят между Аталанта и Виляреал, като директната битка за второто място в група „F“ ще се проведе днес от 20:00 часа българско време.