Байерн (Мюнхен) на финал за Купата след 2:1 над Айнтрахт (ВИДЕО)

Партизан победи с 1:0 Цървена звезда и ще защитата трофея на финала срещу Войводина

Байерн (Мюнхен) се класира на финала в турнира за Купата на Германия за трета поредна година след победа на полуфиналите над Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1.  Така баварците успяха да вземат реванш за поражението от този съперник във финала на турнира през 2018 година.

В спора за трофея на 4 юли в Берлин Байерн ще срещне Байер (Леверкузен), който във вторник победи четвъртодивизионния Саарбрюкен с 3:0.

Баварците поведоха в 14-а минута след точно попадение на Иван Перишич, който бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата. В 70-а минута Айнтрахт изравни чрез резервата Дани да Коща, който реализира с хубав удар след пас на Дайчи Камада. Вездесъщият Роберт Левандовски реши мача в полза на Байерн, отбелязвайки втория гол за мюнхенския гранд, негов 46-и за сезона. Първоначално реферът маркира засада, но след намесата на ВАР попадението бе зачетено.

Носителят на трофея Партизан победи вечния съперник Цървена звезда с 1:0 и се класира за финала в турнира за Купата на Сърбия. Единственото попадение в мача реализира Бибрас Натхо в 58-а минута.

За този мач нямаше рестрикции за броя на публиката и това бе най-посетеният мач след подновяването на футбола след пандемията. 20 000 души присъстваха на трибуните на стадиона на Партизан, като агитките на двата отбора устроиха традиционното за това дерби пиротехническо шоу.

В другия полуфинал Войводина победи с 1:0 Чукарички.