Байерн писа шестица и на РБ Залцбург, Борусия М`Гладбах също с 6:0 над Шахтьор (ВИДЕО)

Божидар Краев влезе на смяна за Мидтиланд при загубата с 1:2 от резервите на Аякс, Ливърпул разби с 5:0 Аталанта

Третият кръг в Шампионската лига започна снощи с осем мача, в които паднаха общо 35 попадения.

Най-много имаше в Залцбург, където защитаващият трофея си Байерн (Мюнхен) спечели с 6:2 и записа 14-а поредна победа в надпреварата.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от терористичния акт във Виена, а домакините играха с черни ленти на ръцете и дадоха сериозен отпор на именитите си гости, въпреки категоричния резултат.

Десет минути преди края обаче той бе 2:2, ала в заключителната част на срещата баварците взеха своето.

Иначе Залцбург стартира ударно, откри още в четвъртата минута чрез Бериша, но в 21-ата Левандовски възстанови статуквото от дузпа.

Точно преди почивката Кристенсен си отбеляза автогол и Байерн се оттегли с аванс, но след паузата Окугава изравни в 66-ата минута.

В края на мача обаче Байерн наложи тотално превъзходство. Жером Боатенг вкара за 3:2 в 79-ата минута, четири по-късно Сане направи 4:2, в 88-ата Левандовски се разписа още веднъж за 5:2, а в добавеното време Люка Ернандес оформи крайното 6:2.

С успеха баварците събраха пълен актив от 9 точки и впечатляваща голова разлика – 12:3. С пълен актив продължават още английските Ливърпул и Манчестър Сити, спечелили безпроблемно с 5:0 над Аталанта и с 3:0 над Олимпиакос.

Труден успех с 2:1 записа Аякс, макар и без куп заразени футболисти, налагайки се в Дания над Мидтиланд.

Българският национал Божидар Краев се появи като резерва за домакините в 75-ата минута, но не успя да им помогне и те останаха на последно място без точка до момента.

Най-изразителната победа днес бе постигната от Борусия (Мьонхенгладбах) – 6:0 над Шахтьор в Донецк.

Реал (Мадрид) пък победи с 3:2 Интер с гол на Родриго в 80-ата минута. Футболистите на Берия балет поведоха чрез Карим Бензема и Серхио Рамос, но „нерадзурите“ изравниха с попадения на Лаутаро Мартинес и Иван Перишич.