Байерн разби с 3:0 като гост Челси, Наполи и Барса с 1:1 (ВИДЕО)

Маркос Алонсо от лондончани получи червен картон в 83-ата минута

Байерн (Мюнхен) взе солиден аванс от 3:0 при гостуването на Челси в първи осминафинален мач от Шампионска лига. В другия мач снощи Наполи и Барселона завършиха 1:1.

Баварците се чувстваха повече от комфортно на „Стамфорд Бридж“ и с лекота стигнаха до победата. Успехът можеше да бъде и по-изразителен, но през първото полувреме Томас Мюлер удари греда, а веднъж негов удар премина на сантиметри от левия страничен стълб.

През второто полувреме се развихриха Серж Гнабри и Роберт Левандовски и двамата бяха в основата на убедителната победа. В 51-а минута Гнабри откри резултата след асистенция на Левандовски, а три минути по-късно отново двамата взаимодействаха и Гнабри вкара втория си гол в мача.

Левандовски оформи крайното 3:0 в 76-а минута след пас на 19-годишния Алфонсо Дейвис.

Челси доигра мача с 10 души след червен картон на Маркос Алонсо в 83-а минута.

На „Сан Паоло“ в Неапол домакините изиграха перфектно тактически срещата и могат да съжаляват, че не стигнаха до победата. Наполи действаше солидно в защита и не даде пространства на Меси и компания. Каталунците владееха повече топката, но атаките им се разбиваха пред наказателното поле.

В 30-а минута Наполи поведе след попадение на Дрис Мертенс, който завърши прецизно след пас на Пьотр Желински.

Костас Манолас можеше да отбележи втори гол, но стреля в аут от удобна позиция малко преди почивката.

Барселона изравни с първия си точен удар в очертанията на вратата в 57-а минута. Бускетс изведе Семедо, който без забавяне намери Антоан Гризман и французинът майсторски прати топката в мрежата за 1:1.

Наполи имаше шансове да си върне аванса в резултата, но Лоренцо Инсиние и Кайехон направиха пропуски.

В самия край на мача Артуро Видал получи червен картон и ще пропусне реванша. Същото важи и за Серхио Бускетс, който няма да играе на реванша за натрупани жълти картони.