Байерн с осма поредна и общо 30-та титла в Бундеслигата! (СНИМКИ И ВИДЕО)

Роберт Левандовски вкара победния гол за 1:0 в Бремен, Падерборн изпадна от елита

Байерн (Мюнхен) стана за осми пореден и общо 30-и път шампион на Германия по футбол. В среща от 32-рия кръг на Бундеслигата баварците се наложиха трудно над предпоследния в класирането Вердер (Бремен) с 1:0.

Автор на единствения гол в мача стана полякът Роберт Левандовски, който се разписа в 42-рата минута след подаване от дълбочина. За тарана това бе гол номер 31 през сезона.

С победата Байерн събра 76 точки, а вторият в класирането Борусия (Дортмунд), който тази вечер приема у дома Майнц, има 66 при оставащи три срещи.

Под проливния дъжд в Бремен Байерн положи сериозни усилия, за да стигне до успеха, а в последните 11 минути гостите бяха и с човек по-малко заради втория жълт картон на Алфонсо Дейвис.

С мястото си в Бундеслигата във вторник вечер се сбогува тимът на Падерборн, който отстъпи с 0:1 при визитата си на Унион (Берлин) в дербито на новаците.

Победният гол за Унион падна още в 27-мата минута, когато Бен Золински от състава на гостите си вкара автогол. С успеха Унион събра 38 точки и си осигури оставането в елита на германския футбол през следващия сезон и на теория. Падерборн ще завърши кампанията на последното 18-о място, тъй като до момента има само 20 точки и изостава с 8 от Вердер.

В последния мач от програмата във вторник вечер Фрайбург победи с 2:1 Херта (Берлин).

Винченцо Грифо и Нилс Петерсен вкара двата гола за Фрайбург в 61-вата и 71-вата минута, а между тях точен от дузпа за гостите бе босненският таран Ведад Ибишевич.

С успеха Фрайбург се изкачи поне временно на седмо място в класирането с 45 точки, докато Херта е на 11-а позиция с 38 и в серия от три последователни поражения.