Байерн с рекордна 13-а поредна победа в ШЛ след 2:1 над Локо в Москва (ВИДЕО)

Ливърпул победи с 2:0 Мидтиланд, Божидар Краев влезе в 81-ата минута, Интер изпусна Шахтьор, „нерадзурите“ с претенции към Кабаков

Германският гранд Байерн (Мюнхен) постави нов рекорд от 13 поредни победи в Шампионската лига.

Успехът с 2:1 над Локомотив в Москва обаче не дойде никак лесно за носителя на трофея, с чийто екип Томас Мюлер изигра своя мач №545 и вече е на трето място във вечната ранглиста по участия – само на 20 от рекордьора Герд Мюлер.

Баварците пък останаха с една загуба от 15 срещи с руски опоненти, нанесена от Ростов преди четири години, за което трябва да благодарят най-вече на Йошуа Кимих.

25-годишният халф реши двубоя със страхотен гол десетина минути преди края, след като преди това Леон Горетцка (13) откри за гостите, а Антон Миранчук (70) изравни за Локомотив.

Домакините имат за какво да съжаляват, защото още в третата минута Смолов пропусна отлична възможност да открие резултата, засичайки отблизо с глава центриране отляво, но право в ръцете на Нойер.

След това Байерн поведе. В 13-ата минута Павар много добре центрира от въздуха след дълго подаване на Толисо. Горетцка пък засече с глава на близка греда.

В 25-ата минута Павар направи същото центриране и този път Коман засече с крак, но топката срещна левия страничен стълб.

В 57-ата минута баварците бяха много близо до втори гол, но Райкович изчисти на самата голлиния удар на Кимих. В 65-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Байерн, заради нарушение срещу Роберт Левандовски, но след разглеждане на ситуацията с ВАР стана ясно, че има засада и наказателният удар бе отменен.

В 69-ата минута Коман пропусна стопроцентово положение, след като от осем метра стреля над вратата, а веднага след това Локомотив организира атака, с която стигна до гол. Игнатиев намери отдясно Зе Луиш, който проби на скорост, след което подаде към Миранчук. Последният засече от движение на близката греда, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Нойер – 1:1.

В 77-ата минута домакините можеха да направят обрата пълен, тъй като двама от тях останаха срещу един защитник и вратаря, ала Зе Луиш реши сам да завършва, вместо да изведе Миранчук, и прати топката покрай гредата. В 79-ата минута обаче Байерн си върна преднината. Мартинес намери пред дъгата на наказателното поле Кимих, който с първото си докосване повдигна топката, а с второто я намери от въздуха и я прати в мрежата на Локомотив, за да донесе успеха на Байерн.

След него баварците остават едноличен лидер в класирането на своята група с 6 точки, докато Локомотив има 1, а следващият съперник на шампионите е австрийският Залцбург.

Ливърпул победи Мидтиланд с 2:0 в двубой от втория кръг на Шампионска лига. Попадение на Диого Жота в 55-ата минута след асистенция на Александър-Арнолд даде аванс на домакините, а Салах от дузпа в края на двубоя направи 2:0. Българският национал Божидар Краев влезе на терена в 81-ата минута на срещата.

Гостите стартираха доста добре и още във втората минута Дрейер имаше възможност да тества рефлекса на Алисон, който се справи. Отново той имаше възможност да тормози отбраната на домакините в 16-ата минута, но бранител се справи.

В 28-ата минута на срещата Фабиньо получи контузия и беше заменен от Уилямс. Най-чистата ситуация пред Ливърпул дойде в 40-ата минута, когато Милнър стреля опасно, но бранител изби кълбото и не даде шанс на халфа на домакините да се разпише.

Диого Жота даде аванс на тима си с попадение в 55-ата минута на двубоя, след като получи отличен пас от Александър-Арнолд и от няколко метра прониза Андерсен.

Шакири имаше възможност да се освободи от съперников играч в 68-ата минута, но не съумя да го стори.

Влезлия като смяна Евандер имаше отлична възможност да изравни резултата в 77-ата минута, но ударът му не намери целта.

В 81-ата минута на терена се появи българският национал Божидар Краев, който замени Каюсте. Той съумя да раздвижи атаката на датския тим, но така и до гол във вратата на Алисон не се стигна. Две минути преди края на двубоя Фирмино от няколко метра не уцели вратата, пращайки топката извън пределите ѝ.

В добавеното време на срещата Паулиньо фаулира Салах в наказателното поле на гостите и последва дузпа за Ливърпул. Зад топката застана потърпевшият и реализира, за да оформи и крайния резултат. Така Ливйърпул вече има 6 точки и е лидер в група D, а Мидтиланд е последен без точка и голова разлика 0:6.

В осемте срещи снощи паднаха общо 23 попадения, като само една от тях завърши без голове – тази между Шахтьор и Интер.

Главен рефер на двубоя бе българският съдия Георги Кабаков. Това е негов трети мач в груповата фаза на Шампионската лига и първи за този сезон. Той ръководи добре мача, но от Интер не останаха доволни заради една ситуация през второто полувреме, когато искаха дузпа за нарушение срещу Лукаку.

Така италианският гранд остана със само две точки от първите си два мача, заемайки предпоследното място в група „В“, където опашкар е испанският колос Реал (Мадрид).

„Белите“ се разминаха с антирекорд от 4 поредни поражения в Европа, след като постигнаха частичен обрат от 0:2 до 2:2 срещу Борусия в Мьонхенгладбах.

Междувременно Атлетико спечели драматично с 3:2 срещу гостуващия Залцбург в мач, игран в Мадрид, и предложил два пълни обрата.