Байерн се завърна без проблеми с 2:0 като гост на Унион (Берлин) (ВИДЕО)

Баварците отново дръпнаха с 4 точки пред Борусия (Дортмунд)

Байерн (Мюнхен) не допусна изненада и спечели с 2:0 визитата си на Унион (Берлин) в първия си мач след принудителната пауза в Бундеслигата заради пандемията от коронавирус. Баварците отново дръпнаха с 4 точки на преследвача Борусия (Дортмунд) и вече имат 58 точки в актива си.

Днешният успех на тима на Ханзи Флик дойде след попадения на Роберт Левандовски от дузпа в 40-ата минута, а след почивката Павар оформи крайния резултат.

В следващия кръг Байерн приема Айнтрахт, а Унион ще премери сили с градския съперник Херта.

В другия мач от кръга днес Майнц измъкна точка след 2:2 при гостуването си на Кьолн. Тимът оцеля, въпреки че губеше с 0:2 до 61-ата минута. Така „козлите“, които се намираха в отлична форма преди прекъсването на сезона заради пандемията от коронавирус, пропуснаха да се доближат на само четири точки от шестото място, което евентуално може да им осигури участие в Лига Европа догодина.