Байерн срази като гост Барселона с 3:0 (ВИДЕО)

Челси стартира успешно защитата на трофея с 1:0 над Зенит, Юве с класика срещу Малмьо, вижте всички резултати от Шампионската лига

Байерн (Мюнхен) победи без особени затруднения Барселона с 3:0 като гост в първия голям сблъсък в групите на тазгодишното издание на Шампионска лига.

Томас Мюлер отново се разписа срещу каталунците, а 2 попадения добави обичайният заподозрян Роберт Левандовски и така новият треньор Юлиан Нагелсман тръгна с победа начело на баварците в най-силния европейски клубен турнир.

Домакините пък на моменти изглеждаха безпомощни, но добрите изяви на вратаря им Марк-Андре тер Щеген ги спасиха от по-тежка загуба.

Добрата новина за тях бе завръщането на феновете по трибуните на „Ноу Камп“ и присъствието на над 40 000 зрители за първи път след пандемията, а лошата, че съперникът бе същият, който ги разби с 8:2 преди година в четвъртфиналите на турнира.

Въпреки това и раздялата с цели 11 футболисти през лятото, включително капитана Лионел Меси и Антоан Гризман, момчетата на Роналд Куман започнаха много нахъсано и в началните минути срещата бе равностойна. След това обаче Байерн постепенно овладя инициативата и  това продължи до края на мача.

Челси започна защитата на титлата си с пестелив домакински успех 1:0 над Зенит (Санкт Петербург), в който герой отново бе завърналият се това лято Ромелу Лукаку.

Италианският Ювентус също записа победа с 3:0 далеч от дома, надигравайки отстранилия Лудогорец в плейофите тим на Малмьо, а на мача между Севиля и РБ (Залцбург) в Испания бяха отсъдени 4 дузпи за 40 минути. Гостите обаче пропуснаха 2 и така срещата приключи с равенство 1:1, като точките бяха поделени и в останалите три двубоя.

Резултатите: Барселона – Байерн 0:3, Динамо (Киев) – Бенфика 0:0, Йънг Бойс – Манчестър Юнайтед 2:1, Виляреал – Аталанта 2:2, Севиля – Залцбург 1:1, Лил – Волфсбург 0:0, Челси – Зенит 1:0, Малмьо – Ювентус 0:3.