Белгия и Нидерландия с разгромни победи, Словакия надигра Русия (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо отбеляза 103-ия си гол за Португалия

Белгия разгроми Беларус с 8:0 в среща от група „Е“ на световните квалификации в зона „Европа“. Белгийците показаха защо са номер 1 в ранглистата на ФИФА и унизиха беларусите с по четири гола в двете полувремена.

Миши Батшуай откри резултата, а до почивката Ханс Ванакен, Люка Тросар и Жереми Доку направиха 4:0.
През втората част се разписаха Денис Прат, Кристиан Бентеке, а Тросар и Ванакен вкараха вторите си голове за крайното 8:0.

Първа победа в група „Е“ постигна тимът на Уелс, който надигра Чехия с 1:0. Даниел Джеймс отбеляза единствения гол в 82-а минута след асистенция на Гарет Бейл.

И двата отбора завършиха мача с по 10 души. Патрик Шик от Чехия получи червен картон в началото на втората част, а Конър Робъртс от Уелс бе изгонен в 77-а минута.

Белгия е начело в групата със 7 точки, следват Чехия 4, Уелс и Беларус по 3.

Нидерландия също записа разгромна победа след 7:0 при гостуването на аутсайдера Гибралтар в група „G“. Мемфис Депай реализира два гола, а по веднъж се разписаха Стивън Бергюс, Люк де Йонг, Жоржиньо Вайналдум, Дониел Мален и Дони ван де Беек.

Норвегия се реваншира за тежката загуба от Турция преди три дни с 0:3 и успя да измъкне ценна победа с 1:0 при гостуването на Черна гора. Александър Сьорлот отбеляза единственото попадение в 35-а минута.

Турция изненадващо не успя да спечели у дома срещу Латвия, завършвайки 3:3.

Турците на два пъти имаха аванс от два гола, но в крайна сметка изпуснаха победата. Кенан Караман и Хакан Чалханоглу дадоха аванс на домакините, а Робертс Савалниекс върна един гол за латвийците до почивката. Бурак Йълмаз направи 3:1 от дузпа в началото на второто полувреме, но Латвия стигна до точката след попадения на Робертс Улдрикис и Давид Икауниекс.

Турция остава лидер в група „G“ със 7 точки, Нидерандия е на втората позиция с 6.

Кристиано Роналдо реализира 103-ия си гол за португалския национален отбор при победата над Люксембург с 3:1 в мач от група А. Мегазвездата вкара втория гол за своя тим и вече е само на шест попадения от рекорда на иранеца Али Даей.

Люксембург поведе в резултата в 31-а минута, но Дието Жота изравни в самия край на първата част. Роналдо вкара ключовия втори гол в 51-а минута, а Жоао Палиня оформи крайното 3:1.

Португалия и Сърбия делят първото място в група „А“ с по 7 точки.

Световният вицешампион Хърватия спечели срещу Малта с 3:0 в група „Н“.

Малтийците се бранеха успешно в първия час от мача, но рухнаха в последните 30 минути. Иван Перишич откри в 62-а минута, а Лука Модрич добави втори гол в 76-а минута от дузпа. Йосип Брекало добави трети гол в последната минута.

Словакия постигна първа победа в групата след важен успех над Русия с 2:1. Милан Шкриняр и Роберт Мак се разписаха за словаците, а за Русия точен бе Марио Фернандес.

Хърватия и Русия делят първото място с по 6 точки в група „Н“, а Словакия е на трета позиция с 5 точки.