Белгия на четвъртфинал след феноменален обрат срещу Япония (ВИДЕО)

„Самураите“ поведоха с 2:0, „“Червените дяволи“ стигнаха до успеха в 94-ата минута

Белгия направи феноменален обрат срещу Япония и спечели изключително драматично с 3:2 на „Ростов Арена“, за да се класира за  четвъртфинал срещу Бразилия на Световното първенство по футбол в Русия.

След нулево равенство на полувремето Япония изненадващо поведе с два гола след почивката в рамките на 4 минути. В 48-ата минута при бърза контраатака топката стигна до Генки Харагучи, който я прати в долния десен ъгъл на вратата за 0:1. Белгийците можеха веднага да изравнят, но Еден Азар нацели страничната греда след пас на Мертенс.

В 52-ата минута Такаши Инуи отправи неспасяем удар от над 20 метра и не остави никакви шансове за Тибо Куртоа – 0:2. Десет минути след това Лукаку пропусна с глава от близка дистанция, пращайки топката на сантиметри от вратата.

В 69-ата минута Ян Вертонген с параболичен удар успя да се разпише и да намали на 1:2, а натискът на белгийците продължи. Така в 74-ата минута Еден Азар центрира в наказателното поле и влезлият като резерва Маруан Фелайни с глава изравни за 2:2.

Насер Шадли отбеляза гола на победата за Белгия след феноменална и много бърза атака в 94-ата минута.

За Играч на мача бе избран Еден Азар, а японците напуснаха Мондиал 2018 тъжни, но с гордо вдигнати глави.

Преди това Бразилия победи Мексико с 2:0 и така на четвъртфиналите Белгия ще играе срещу Бразилия на 6-и юли от 21:00 часа в Казан.

Снимка: FIFA.com