Белия и Арда потопиха Левски с 2:0 на „Герена“ (ВИДЕО)

За първи път в своята 107-годишна история „сините“ започват с 3 поредни поражения и са на последното място в класирането

Левски записа нова срамна страница и загуби с 0:2 у дома от Арда (Кърджали) в среща от 3 кръг на Първа лига.

Гостите откриха резултата чрез Тонислав Йорданов от дузпа в 20-ата минута, а Спас Делев в 32-ата удвои след нова грешка на „сините“ при изнасянето на топката.

Домакините опитаха да се върнат в мача през второто полувреме, но не успяха да стигнат до попадение, а изстрел на резервата Мартин Петков срещна гредата.

С поражението столичани за първи път в своята 107-годишна история записаха три поредни загуби в началото на първенството, което за отрежда на Левски последното място във временното класиране.

Треньор №1 на България за миналата година Николай Киров и неговите възпитаници ликуваха на „Герена“, но на фона на новините за оттеглянето на генералния им спонсор Румен Гайтански и за оферта към наставника на тима от Кърджали да поеме именно Левски.

Източник: gong.bg, Снимки: ПФК Арда Къджали