Берое наказа Левски на „Герена“, Черно море би Лудогорец (ВИДЕО)

Двата тима изпревариха Ботев (Пловдив), който в понеделник приема ЦСКА

Берое победи с 2:1 като гост Левски и направи черен живота на наставника им Георги Дерменджиев и на „сините“ фенове.

Станислав Костов откри за домакините в 49-ата минута, но Карлос Охене изравни бързо в 54-ата, а Педро Еуженио донесе победата на старозагорци в 77-ата минута. по този начин Берое излезе на четвъртото място с актив от 50 точки, с 3 повече от Ботев (Пловдив), който в понеделник от 20:00 часа приема ЦСКА.

Черно море пък нанесе загуба на шампиона Лудогорец и върна интригата в битката за титлата. Георги Илиев бе героя на мача, като отбеляза и двата гола във вратата на „орлите“. Между тях се разписа Драгош Григоре.

Така „моряците“ излязоха пети с 48 точки. При победа в понеделник ЦСКА, който има 65 точки, може да скъси преднината на Лудогорец, който остана с 50.