Берое победи с 3:1 във Враца, ЦСКА започна с 2:2 срещу Етър (ВИДЕО)

Младокът Митко Митков с невероятен гол, но Дани Младенов с 2 попадения донесе точката на великотърновци

Берое спечели с 3:1 гостуването си на Ботев (Враца) от първия кръг на новия сезон в Първа лига. Педро Еуженио в 12ата минута, Рубен Бригидо в 69-ата и Милен Желев в 88-ата вкараха головете за успеха на гостите. За врачани се разписа Миролсав Будинов в 77-ата минута.

На два пъти гредите спряха Иван Бандаловски да отбележи срещу Ботев. Вратарят на гостите Душан Перниш е с основна заслуга домакините отбележат само веднъж.

Изненадата дойде от ст. „Българска армия“, където ЦСКА започна с фалстарт шампионата – 2:2 срещу Етър.

„Червените“ поведоха още в 3-та минута след точно изпълнена дузпа от Али Соу, но Даниел Младенов изравни малко преди час игра. Влезлият като резерва млад талант на ЦСКА Митко Митков отбеляза страхотен гол, но само пет по-късно отново Младенов беше точен, за да отмъкне точката от „червените“.

Легендарният Димитър Пенев пък получи подаръци от ръководствата и на двата отбора по случай рождения си ден.

Снимки: beroe.bg, cska.bg