Бетис нанесе втора загуба на Рома (ВИДЕО) - DC news

Бетис нанесе втора загуба на Рома (ВИДЕО)

Арсенал и Манчестър Юнайтед с победи в Лига Европа

Бетис направи сериозна услуга на българския Лудогорец, след като победи с 2:1 Рома като гост. Така испанците са с пълен актив от трите си мача, разградчани са втори с 4 точки и могат да решат изхода до голяма степен, ако постигнат победа в ответния мач с ХИК. Рома е с 3 точки, но гостува на Бетис другата седмица.

5000 севилци се изсипаха на Стадио Олимпико в Рим, но в първите минути домакините бяха много по-активни. Те откриха резултата в 34-ата минута от дузпа, реализирана от Пауло Дибала. Наказателният удар дойде след преглед с помощта на системата за видеоповотрения (ВАР) за игра с ръка след центриране от ъглов удар. А от 11-те метра аржентинецът не остави шанс на вратаря Клаудио Браво.

След гола гостите вдигнаха оборотите и стигнаха до изравняване в 40-ата минута след далечен, мощен удар на Гуидо Родригес. По-активната им игра се увенча с втори гол две минути преди края с фантастичен гол на Луис Енрике. Той засече от малък ъгъл с глава центриране на Родри и прехвърли Руи Патрисио на вратата на Рома.

Арсенал надви Будьо/Глимт с класическото 3:0 у дома в среща от група А на турнира Лига Европа. На „Емиратс“ лидерите във Висшата лига взеха своето срещу норвежкия тим.

Еди Нкетия откри резултата в 23-та минута след асистенция на Киърън Тиърни. Четири по-късно Роб Холдинг покачи на 2:0 след пас на новото попълнение Фабио Виейра. След почивката именно португалският полузащитник оформи крайния резултат след подаване на влезлия от пейката Габриел Жезус.

В класирането „артилеристите“ са първи с актив от шест точки. Втори е отборът на ПСВ Айндховен, който разби Цюрих с 5:1 в Швейцария – двата тима тепърва ще се изправят един срещу друг, след като срещата им в Лондон беше отложена поради липса на достатъчно полиция във връзка със смъртта на Нейно Величество Кралица Елизабет Втора. Будьо е трети с четири пункта, а Цюрих е на дъното без точка.

В група Е, Манчестър Юнайтед трябваше да се потруди за успеха над Омония с 3:2 в Никозия. Тимът на Ерик тен Хаг изостана, но впоследствие обърна съперника за втората си победа в групата.

Кипърците поведоха в резултата след 34 минути игра, когато точен бе Карим Ансарифард. След паузата „червените дяволи“ се активизираха и обърнаха развоя на събитията в рамките на десет минути чрез Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал. Отново Рашфорд направи резултата 3:1 след асистенция на Кристиано Роналдо, а резервата Николас Панайоту оформи крайния резултат.

В подреждането Юнайтед са втори с шест точки, като изостават на три от водача Реал Сосиедад, който е с пълен актив след победата си над Шериф Тираспол с 2:0. Молдовците са трети с три пункта, докато Омония е на дъното без актив.