Без Ел Класико на финала за Суперкупата на Испания, Билбао отстрани Реал (ВИДЕО)

Аталанта на четвъртфинал за Купата на Италия, Арсенал и Кристъл Палас с нулево равенство във Висшата лига

Атлетик (Билбао) победи шампиона Реал (Мадрид) с 2:1 на стадиона в Малага и се класира за финала за Суперкупата на Испания по футбол. В спора за трофея в неделя баските ще се изправят срещу Барселона, който вчера надделя над Реал Сосиедад с 3:2 след изпълнение на дузпи.

Раул Гарсия откри резултата след извеждащ пас на Хави Гарсия в 18-ата минута, а седем минути преди почивката отново той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Лукас Васкес срещу Иниго Мартинес. Икер Муняин пропусна да направи резултата класически малко след почивката, след като не намери целта отблизо с глава.

Реал също създаде положения, но нямаше късмет, след като удари на Марко Асенсио на два пъти срещнаха гредите на вратата на съперника.

В 73-ата минута столичани все пак намалиха, когато Карим Бензема засече отблизо отклонено от Каземиро центриране в пеналта.

Малко преди края Серхио Рамос пропусна да изравни с глава, а в добавеното време гол на Бензема беше отменен заради засада.

Така Реал допусна втори пореден разочароващ резултат след 0:0 в Ла Лига срещу закъсалия Осасуна през уикенда и няма да защитава трофея си от миналия сезон.

Арсенал и Кристъл Палас завършиха 0:0 на „Емиратс“ в среща от 18-ия кръг на английското футболно първенство.

Възпитаниците на Микел Артета прекъснаха серия от три поредни победи във Висшата лига и останаха на 11-ото място с 24 точки. Гостите пък са с точка по-малко на 13-ата позиция.

Кристъл Палас изигра по-добро първо полувреме, но Джеймс Томкинс удари греда, а Кристиан Бентеке пропусна от изгодна позиция.

Арсенал доминираше след почивката, но рядко застрашаваше вратаря на съперника Висенте Гуаита.

Аталанта се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след победа с 3:1 над гостуващия Каляри.

Бергамаските доминираха тотално, отправиха 28 удара към вратата на съперника и само отличните намеси на вратаря на съперника Гийермо Викарио спасиха сардинците от по-тежка загуба.

Руският национал Алексей Миранчук откри резултата в полза на домакините в 43-а минута с третия си гол с екипа на тима от Бергамо след асистенция на Луис Муриел.

Последваха страхотни спасявания на Викарио след удари на Гозенс Гозенс и Муриел, а удар на Миранчук от фаул срещна гредата.

Против хода на играта Каляри стигна до изравнително попадение чрез Рикардо Сотил, който вкара след самостоятелна акция в 55-а минута.

Това не смути бергамаските, които успяха да стигнат до победата след два бързи гола в средата на втората част.

Муриел даде нов аванс на домакините в 61-а минута, след като беше изведен в добра позиция в пеналта от Гозенс, а три минути по-късно Бошко Шутало оформи крайното 3:1 след подаване от корнер.

С успеха Аталанта продължи серията на десет поредни мача без загуба във всички турнири, докато Каляри е на другия полюс и не познава вкуса на победата в десет поредни мача, а поражението е пето поредно за тима.

На четвъртфиналите бергамаските ще срещнат победителя от срещата Лацио – Парма.