Безличен Юнайтед стигна до 0:0 с АЗ Алкмаар, Арсенал громи (ВИДЕО)

Симеон Славчев влезе на смяна при победа на ФК Карабах с 4:1 над Дюделанж, над стадиона прелетя дрон със знамето на Нагорни Карабах

Националът Симеон Славчев влезе като резерва за победата на Карабах с 4:1 като гост на Дюделанж в груповата фаза на Лига Европа. Българският халф се появи в игра в 60-а минута, а малко след това неговият отбор реализира четвъртия гол, с който поведе с 4:0.

Срещата бе прекъсната около 30-а минута заради политически скандал, предизвикан от дрон, който носеше знаме на Република Нагорни Карабах.

Най-титулуваният отбор в Лига Европа Севиля постигна пестелива победа с 1:0 срещу Апоел (Никозия) в другия мач от група „А“ на турнира. Новото попълнение на андалусийците Хавиер Ернандес вкара единствения гол в 17-а минута. Севиля е лидер в групата с пълен актив от 6 точки.

Продължава колебливото представяне на Манчестър Юнайтед, който изигра пореден слаб мач и стигна само до 0:0 при гостуването на АЗ Алкмаар.

Мениджърът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер отново даде шанс за изява на някои от младите таланти, като атаката водеше 18-годишният Мейсън Грийнууд. Гостите обаче играха твърде безидейно в офанзивен план и така и не стигнаха до попадение.

На другия полюс бе миналогодишният финалист Арсенал, който постигна втора поредна победа в групата след 4:0 срещу белгийския Стандард (Лиеж). 18-годишният Габриел Мартинели вкара два гола, а по веднъж се разписаха Джо Уилок и Дани Себайос.

Брага и Слован (Братислава) завършиха 2:2 и делят първото място в група „К“ с по 4 точки. Българският национал Васил Божиков не игра за Слован. Защитникът бе извън групата за мача поради контузия.

В другия мач от група „К“ Уулвърхямптън постигна първа победа след минимален успех с 1:0 срещу Бешикташ. Англичаните спечелиха насред Истанбул след гол на Уили Боли в добавеното време на мача. Поражението остави Бешикташ на дъното на класирането без спечелена точка.

Рома не успя да победи дебютанта в турнира Волфсбергер. „Вълците“ стигнаха до 1:1 при гостуването на австрийците, като Спинацола откри за Рома, а след почивката Линдъл изравни за домакините.