Битката за Тракия е гвоздеят на кръга днес (ВИДЕО)

Тодор Неделев и Стивън Петков срещу Мартин Камбуров и компания

Ботев (Пловдив) приема днес от 15:00 часа Берое в нова серия от драматичната Битка за Тракия.

Най-впечатляващият сезон се изигра през сезон 2016/17. След много драматични обрати Тодор Неделев донесе победата на Ботев с 4:3 в Стара Загора, с попадение в 81-ата минута.

Феновете останаха без дъх и в друг сблъсък Под Аязмото през миналия сезон. Берое спечели с 3:2 с гол на Борислав Цонев.

През тази година в 1/8-финалите за Купата на България двата отбора стигнаха до дузпи след 0:0 в редовното време и продълженията, а „канарчетата“ се класираха за четвъртфиналите след дузпи.

Съставът на Николай Киров има и за какво да си връща на „заралии“ в първенството, тъй като първият мач през сезона беше спечелен от Берое с 2:1.

Този път, 3 месеца по-късно Битката за Тракия е в Пловдив. Разликата между Берое и Ботев Пловдив е само четири точки и зрелището обещава да бъде крайно интересно.

Тодор Неделев и Стивън Петков с по 5 гола да водещите фигури на „канарчетата“, а неостаряващият Мартин Камбуров ще бъде основна заплаха за домакините и днес, като само през този сезон вече има 10 попадения, а в кариерата си общо. Стивън е на антибиотик, но отново може да влезе в ролята на „златна резерва“, ако се наложи.

Берое заема 4-та позиция с актив от 30 точки, а Ботев е 5-ти с 26. В последните си 5 шампионатни двубоя Берое записа 3 победи, 1 равенство и 1 загуба, а „жълто-черните“ са с 3 победи и 2 загуби.

В историята на най-високото ниво на българския футбол Ботев има 38 победи, 36 загуби и 26 равенства срещу Берое при голова разлика е 157:131 в полза на „жълто-черните“. 49 са срещите в Пловдив, където „канарчетата“ имат 29 победи, 8 загуби и 12 равенства.

Най-честият резултат между двата тима е 1:1 (14 пъти), следван от  2:1 за Ботев (10 пъти) и 3:0 за Берое (8 пъти). В Пловдив няма да забравят и шампионската година на Берое – 1986-а, когато Ботев ги разгроми с 8:1.