Бивше „канарче“ взе Суперкупата на Полша (СНИМКИ И ВИДЕО)

Алекс Колев игра цял мач са Арка (Гдиня) при победата с 3:2 над Легия (Варшава)

Арка (Гдиня) с българина Алекс Колев в състава спечели Суперкупата на Полша след победа над шампиона на страната Легия (Варшава) с 3:2. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) игра цял мач при дебюта си за носителя на Купата срещу шампиона.

„Много съм щастлив, че започвам престоя си в Арка с трофей. Радвам се, че ще играя в по-голям клуб през този сезон. Това е крачка напред в моята кариера“, коментира Алекс Колев, който през миналия сезон за изпадналия от елита тим на Сандечя

Украинецът Андрий Богданов си вкара автогол и даде преднина на Легия още във втората минута, но Лука Зарандия изравни в 19-а минута. Легия отново поведе с гол на Крис Филипс в 30-а минута, а Богданов се реваншира за автогола, като този път реализира в правилната врата и изравни в 38-а минута.

Победното попадение за Арка падна в добавеното време на първото полувреме. Точен бе Михал Янота.

Други двама българи – Христо Златински и Радослав Димитров – също бяха титуляри за румънския шампион ЧФР Клуж прибавиха и Суперкупата на страната във витрината си след победа над Университатя Крайова с 1:0.

Аржентинецът Емануел Кулио вкара единствения гол от дузпа в 78-а минута пред 26 хиляди зрители на стадиона в Крайова.

Снимки: arka.gdynia.pl