Бобан Грънчаров с червен картон при победата на Вардар с 2:0 над Фенербахче (ВИДЕО И РЕЗУЛТАТИ)

Милан разби със 6:0 македонския Шкендия, Маритимо завъртя 0:0 у дома с Динамо (Киев)

Македонският шампион Вардар (Скопие) поднесе изненадата в първите мачове от плейофите за влизане в групите на Лига Европа след победа с 2:0 над турския гранд Фенербахче на стадион „Филип Втори“. Бившият защитник на Ботев (Пловдив) Бобан Грънчаров обаче бе изгонен за два жълти картона и остави отбора си с 10 души минута преди края на мача. За грубо нарушение червен картон в 93-ата минута получи и Соуса от Фенербахче.

Тигран Барсегян откри резултата в 20-ата минута, а Мехмет Топал си отбеляза нещастен автогол в добавеното време като прехвърли вратаря Камени.

За сметка на това италианският Милан разби носителя на Купата на Македония Шкендия (Тетово) с 6:0 и на практика си осигури влизане в груповата фаза на турнира.

Другата изненада бе победата на норвежкия Розенборг с 1:0 като гост на финалиста от миналия сезон Аякс (Амстердам). Домакините имаха превъзходство, като отправиха 24 удара към вратата на съперника срещу само 5 на норвежците, но гостите си тръгнаха щастливи от „Амстердам Арена“.
Единственото попадение реализира нигерийската резерва Самюел Адегбенро в 77-ата минута, който се възползва от грешка в отбраната на съперника, навлезе в ляво в пеналта и хладнокръвно преодоля Андре Онана.

Португалският Маритимо, който отстрани Ботев (Пловдив) в третия кръг на пресявките, завърши 0:0 като домакин на украинския град Динамо (Киев).