Бомба уцели полицайка, над 20 арестувани на Вечното дерби (СНИМКИ И ВИДЕО)

ЦСКА и Левски завършиха 2:2, Лудогорец разби със 7:0 Берое

С изключително неприятен инцидент беше белязано поредното дерби между ЦСКА-София и Левски на стадион „Васил Левски“. Тежко ранена беше една от служителките на реда, която отговаряше за сигурността пред Сектор „Б“. Тя беше ударена от една от бомбичките, които бяха хвърлени от ултрасите на „сините“ в началото на второто полувреме, като цялата беше обляна в кръв. Взривът беше при тунела на първи вход за блок 13, 14 и 15, който се намира между Сектор „Б“ и Сектор „А“.

Над 20 от феновете са арестувани в опит да се установи извършителя, който още не е задържан. Пострадал е и колега на полицайката, който е бил до нея. Бомбата е избухнала върху стъклена врата, която всъщност е спасила живота и на двамата.

Моментално жената с униформа беше изнесена от няколко свои колеги и откарана с Бърза помощ, където претърпя спешна операция на окото. Още не е ясно дали ще загуби зрението, защото много стъкълца са попаднали в окото. Лекарите са ги извадили и се опитват да спасят зрението й, като състоянието на полицайката вече е по-добро.

Иначе ЦСКА и Левски завършиха наравно 2:2. Домакините поведоха с два гола на Фернандо Каранга от дузпа в шестата и Рафаел Енрике три минути по-късно. След почивката Иван Горанов в 48-ата и Паулиньо в 61-ата изравниха резултата.

В късния мач Лудогорец победи Берое със 7:0 и вече има аванс от осем точки пред втория ЦСКА, шест кръга преди края. За домакините хеттрик постигна голмайсторът Клаудиу Кешерю. По този начин румънецът се изравни със звездата на ЦСКА Фернандо Каранга начело при голмасторите в Първа лига. Двамата имат по 23 попадения. За Лудогорец се разписаха още Вандерсон, Мисиджан, Лукоки и Кампаняро.

Снимки: blitz.bg