Борусия обърна Байерн от 0:2 до 3:2! (ВИДЕО)

Ливърпул си отмъсти на Астън Вила с 4:1 на ФА Къп, Виляреал смаза с 4:0 Селта

Байерн (Мюнхен) загуби с 2:3 гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) от 15-ия кръг на Бундеслигата. „Жребчетата“ стигнаха до успеха след зрелищен обрат от 0:2. В герой за домакините се превърна Йонас Хохман, който вкара два гола и подаде за още един. Загубата е първа за баварците от 27 септември 2020 година, когато шампионите бяха разбити с 4:1 от Хофенхайм.

Тимът на Ханзи Фликс е на върха в класирането с 33 точки, но може да бъде изместен от РБ Лайпциг, който е с 31 и мач по-малко.

Грешка на Нойхаус позволи на Байерн да открие резултата в 20-ата минута. Футболистът на домакините докосна топката с ръка в наказателното поле след центриране на Алфонсо Дейвис и след намесата на ВАР реферът Харм Осмерс посочи бялата точка. Левандовски реализира дузпата, за да запише гол №20 през сезона.

Само шест след това авансът на баварците беше удвоен. Горецка разстреля Ян Зомер след самостоятелен пробив.

Няколко минути по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Мюлер, но съдията не показа зя бялата точка. Борусия все пак успя да обаче се върна в мача. Това са случи в 36-ата минута, когато Хофман надбяга централните защитници на Байерн и пусна топката покрай Нойер за 1:2.

Атаките на домакините ставаха все по-опасни с всяка изминала минута. В самия край на полувремето обаче голмайсторът на Гладбах отново изскочи зад баварската отбрана и вкара за 2:2. Засадата беше покрита от Кимих.

Четири минути след почивката Борусия стигна до пълен обрат. Зюле сбърка, топката стигна до Емболо, който намери Нойхаус. Халфът имаше празен коридор пред себе си и брилянтният удар на халфа се оказа невъзможен за Мануел Нойер.

В 58-ата Щиндл стреля, но прати топката над вратата. В 65-ата пък Мюлер не уцели вратата на Гладбах.

Последва период на натиск от гостите, а Гладбах изцяло се отбраняваше. Байерн обаче разчиташе основно на хаотични центрирания, които ставаха лесна плячка за защитата на Борусия.

В края буквално се стигна до канонада пред вратата на Борусия, но смелите футболисти с бели екипи хвърляха телата си на пътя на топката и не позволяваха тя да затрудни Ян Зомер.

Ливърпул се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, след като победи с 4:1 Астън Вила при гостуването си от 3-ия кръг на надпреварата.

Двубоят бе равностоен и вървеше към равен до 60-та минута, но след това „мърсисайдци“ се развихриха и взеха реванш за тежката загуба от бирмингамци във Висшата лига в началото на октомври 2020 година с 2:7.

Срещата започна отлично за Ливърпул и още в 4-та минута Сане засече центриране в наказателното поле и изведе отбора си напред.

В 10-та Вайалдум беше близо да удвои аванса на Ливърпул, но топката мина над сантиметри от напречната греда. В 23-та минута Фабиньо и Мане направиха невероятни пропуски и авансът на гостите остана само един гол.

Астън Вила се възползва от многото пропуски и в 41-та изравни. Луи Бари навлезе в наказателното поле след отличен солов рейд, преодоля и Келер и прати топката в мрежата му.

След почивката Салах отбеляза за Ливърпул, но голът му беше отменен заради засада. В 60-та минута обаче Вайналдум реализира. Холандският полузащитник стреля отлично от границата на наказателното поле и матира Оноди.

Само три минути след това Мане удвои авансът на гостите, след като отново засече отлично центриране и отбеляза с глава.

В 65-та резултатът набъбна до 4:1. Мохамед Салах получи отличен пас от Шакири и с бомбен изстрел разстреля стража на Вила.

Уулвърхямптън също продължава напред след победа с 1:0 над Кристал Палас. Победното попадение отбеляза Адама Траоре в 35-ата минута.

Виляреал разгроми Селта във Виго с 4:0 в първия мач от 18-ия кръг в испанското първенство.

И четирите гола паднаха през първото полувреме. Точни бяха Жерард Морено в 5-ата, Мой Гомес в 14-ата, Дани Парехо в 19-ата и Фернандо Ниньо в 31-ата минута.

Виляреал е трети с 32 точки, а Селта – осми с 23 точки.