Ботев е полуфиналист за Купата на България след дузпи с Черно море (ВИДЕО)

4:2 е крайният резултат от срещата

С 1:1 след две продължения и 3:1 при дузпите Ботев Пловдив надделя над Черно море и с общ резултат 4:2 в края на мача, е последният полуфиналист за Купата на България.

Така канарчетата, с треньор Николай Киров, за трета поредна година ще играят на полуфиналите за Купата. Припомняме, че през 2017 година пък Ботев грабна трофея.

След двете продължени, по време на които равенството от 1:1 между двата отбора се запази, по време на дузпите жълточерните успяха да запазят самообладание, концентрираха се и успяха да вкарат три гола. Футболистите на Черно море пък пропуснаха три пъти и така отпаднаха от надпреварата.

Във второто полувреме на срещата първият гол бе на Феребори Доре от Ботев, който вкара гол във вратата на гостите в 52-ата минута. В 79-та минута Мартин Минчев от Черно море пък изравни резултата.