Ботев гостува на Левски с мечта за първа победа в София от 22 години

Звездата на „канарчетата“ Тодор Неделев получи контузия на последната тренировка

Ботев (Пловдив) гостува на Левски тази вечер от 20:30 часа на ст. „Георги Аспарухов“, като до момента „сините“ имат серия от 21 последователни победи над „жълто-черните“ в София.

Възпитаниците на Николай Киров влязоха в кръга като четвърти в класирането с актив от 45 точки, като изостават с 9 от съперника си, който е трети с 54. При успех на „Герена“ ще им се открие възможност за атака на по-горната позиция, но пък в четвъртък им предстои домакински четвъртфинал с Черно море за Купата на България. И с оглед на многото проблеми през седмицата нищо чудно „канарчетата“ да имат едно наум за него.

Ботев все пак се надява да прекъсне черната си серия срещу Левски в столицата. През седмицата обаче Николай Киров имаше много проблеми с контузени играчи. Заради травми отпаднаха Атанас Зехиров и Джонатан Перейра, които бяха опция за дясната зона на отбраната.

На последната тренировка пък националът Тодор Неделев изправи косите на щаба, след като получи болки в областта на адукторите и не довърши заниманието. Заради състоянието му в групата на тима попаднаха 19 човека. Добрата новина за Киров е, че в състава след изтърпяно наказание се завръща Лъчезар Балтанов. Капитанът ще действа в центъра на халфовата линия.

Очаква се тактиката на Ботев да е по-предпазлива и в ролята на фалшива деветка да влезе юношата на Левски Антонио Вутов. Ако все пак Неделев не може да започне, то Вутов ще е в по-задни позиции, а напред ще се разчита на тарана Ферибори Доре.

В същото време борбата за титлата отново стана интересна. Шампионът Лудогорец направи 0:0 срещу Берое, като Мартин Камбуров пропусна най-доброто положение за гостите, а ЦСКА победи с 1:0 Черно море с гол от дузпа на Али Соу в 82-ата минута.

Групата на Ботев: Даниел Кайзер, Иван Чворович, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Костадин Ничев, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов, Антон Карачанаков, Тодор Неделев, Васил Шопов, Антонио Вутов, Кристиан Добрев, Лазар Марин, Запро Динев, Феребори Доре, Александър Тонев

Групата на Левски: Михайлов, Кръстев, Нганиони, Горанов, Паулиньо, Мариани, Буш, Сейдахмет, Вашчук, Унтонджи, Цветкович, Миланов, Рейш, Кабрал, Яблонски, Костов, Д. Иванов, Райнов, Божинов, Ст. Иванов, Юруков