Ботев и Арда отново не се победиха – 1:1 (ВИДЕО)

Вернандо Виана вкара първия си шампионатен гол след завръщането си, само 2 минути по-късно Иван Коконов изравни

Ботев (Пловдив) и Арда (Кърджали) не успяха да се победят и завършиха 1:1 в двубой от 14-тия кръг на Първа лига. Фернандо Виана откри резултата в 63-ата минута, но веднага след подновяването на играта Иван Коконов успя да донесе равенството на гостите.

Първата по-интересна ситуация дойде в 13-ата минута. Тодор Неделев центрира от корнер, а в наказателното поле Димитър Пиргов изпревари Зоран Гаич и отправи удар с глава, който обаче излезе в аут.

Три минути по-късно домакините организираха добра атака, при която Станислав Шопов пусна извеждащо подаване към Фернандо Виана. Нападателят напредна в половината на Арда и стреля, но слабо и вратаря Иван Караджов улови.

В 24-ата минута Арда организира първата си по-опасна атака. Радослав Василев се възползва от грешка на играч на домакините при изнасянето на топката и я отне. Напредна в половината на „канарчетата“ и стреля силно, но топката премина близо до гредата.

В 32-ата минута Матеус Леони отправи много прецизен и мощен изстрел, но вратаря Янко Георгиев успя да избие майсторски с една ръка удара му. Топката летеше къмгорния ляв ъгъл на вратата.

Пет минути след това Станислав Шопов се опита да спечели дузпа за своя тим и падна в наказателното поле след контакт с Румян Ховсепян. Главният съдия Драгомир Драганов обаче показа жълт картон за симулация.

В 52-ата минута Фернандо Виана също се опита да поиска дузпа за Ботев, след като бе съборен при от вратаря Иван Караджов, но се видя ясно, че стражът на гостите играе първо с топката.

В 63-ата минута Ботев откри резултата. Филип Филипов центрира страхотно от десния фланг в наказателното поле, където Фернандо Виана отбеляза прекрасно попадение с глава за 1:0. Това бе и негов първи шампионатен гол след завръщането му при „канарчетата“.

Секунди след подновяването на играта Арда изравни. Топката стигна до Иван Коконв с малко късмет след удар на Деян Лозев. Коконов бе оставен непокрит на втора греда от Кристиан Димитров и от няколко метра разстояние нямаше как да пропусне да изравни за 1:1.