Ботев излиза срещу Левски в битка за честта и за първото място!

Собственикът Антон Зингаревич отново ще подкрепя „канарчетата“ на живо, големият въпрос е ще бъде ли Тодор Неделев титуляр

Ботев (Пловдив) приема Левски в дерби от 5-ия кръг на Първа лига. „Жълто-черните“ фенове копнеят за победа над един от най-мразените си съперници, като при успех тази вечер „канарчетата“ ще излязат временно на първото място, а „сините“ отново ще се закотвят на дъното.

Ботев започна сезона доста стабилно. Пловдивчани записаха победи над Пирин (Благоевград) с 2:1 и Славия с 1:0, загубиха от Черно море във Варна с 0:2 и направиха равенство 1:1 с Ботев (Враца). Сега в клуба излизат за нов успех пред вярната си публика.

Нападателят Атанас Илиев има най-много голове именно срещу „сините“, като миналия сезон се разписа четири пъти във вратата им.

Единствената дилема е дали звездата Тодор Неделев ще започне като титуляр за първи път тази година или отново ще бъде оставен като жокер на резервната скамейка.

Левски пък стартира сезона по най-лошия възможен начин. “Сините” записаха три поредни загуби и своеобразен антирекорд.

Те паднаха от Славия с 1:2, от Ботев (Враца) с 0:2 и от Арда също с 0:2. Последният мач с Царско село също не започна много добре и Левски губеше на полувремето, но все пак показа характер и успя да изкове първия си успех след почивката с 3:1. Днес ще видим дали отборът започва да намира своя облик или отново ще се върне към посредствеността.

Нова загуба обаче може да коства поста на треньора Живко Миланов.