Ботев излиза в дерби за клубната чест срещу Левски (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ фенове започват деня с протест в 10:30 пред Колежа

Ботев приема Левски в дерби за клубната чест от 28 кръг на Първа професионална лига в Първата шестица. Мачът е от 14:30 часа на Футболен комплекс „Ботев 1912“, а главен рефер е Петър Костадинов.

Денят за феновете ще започне в 10:30 часа тази сутрин пред недовършения строеж на ст. „Христо Ботев“. Там „жълто-черната“ общественост ще издигне гласа си за спешното довършване на стадиона и завръщането на отбора и феновете в техния дом.

И Ботев, и Левски влизат в мача след тежки загуби. „Жълто-черните“ се представиха трагично като гости на ЦСКА-София и отстъпиха с 1:4, а „сините“ се провалиха у дома с 1:2 срещу Берое.

Така и двата тима ще бъдат пределно мотивирани да се реваншират, а домакините са двойно по-надъхани и заради нелепата си загуба на „Герена“ в редовния сезон, дошла след автогол на Пламен Димов в 88-ата минута. Защитникът направи същото и срещу ЦСКА преди седмица, но както стана ясно, Димов вече мисли за чужбина, бразилецът Фелипе Бризола също ще напусне „канарчетата“.

Николай Киров няма проблеми с контузени и наказани състезатели, а част от отбора вчера гледа нулевото равенство между Марица и Несебър във Втора лига, след което отборът бе взет на режим. Наставникът ще обяви групата часове преди дербито.

Треньорът на Левски Делио Роси извади от групата за мача едно от звездните от полълнения, които бяха привлечени през зимата – Ривалдиньо.

Италианецът е решил да го жертва след конското, което отнесе отбора от собственика Спас Русев след загубата с 1:2 от Берое на „Герена“. Аут е и Филипе Насименто, който е контузен. След наказание в разширения състав се завръща Антонио Вутов. Габрел Обертан е възстановен и също е в групата.

Капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов, който е юноша на „сините“, пък обяви преди мача, че той и съотборниците му ще се раздадат докрай и този път ще стигнат до победата над Левски.

Днес има и още две дербита – на върха между Дудогорец и ЦСКА-София от 17:00 и старозагорското между Верея и Берое от 19:30.