Ботев излиза за нов разгром у дома срещу Витоша (ВИДЕО)

Николай Киров ще даде почивка на Йордан Минев и на Лъчезар Балтанов, който виси с 4 жълти картона преди мача с ЦСКА

Ботев (Пловдив) приема днес от 17:30 часа Витоша (Бистрица) с амбицията да запише нова убедителна домакинска победа. В предишния сблъсък в Коматево „жълто-черните“ разгромиха с 4:1 Берое. Със същия резултат на 6-и октомври те надиграха и Дунав (Русе). Това са и единствените два мача през настоящия сезон, в които Ботев вкара повече от 2 гола. Останалите им двубои са с две попадения или едно.

От изиграните досега 18 кръга пловдивчани не можаха да отбележат само в 5 мача – с Етър (0:1), със Славия (0:0), с ЦСКА (0:0), с Локо (Пловдив) (0:1) и с Левски (0:1). От тях в Коматево бяха двубоите с „армейците“ и с „черно-белите“.

Очаква се наставникът Николай Киров да даде почивка на някои от основните играчи с оглед сгъстения цикъл и предстоящото в последния кръг за годината гостуване на ЦСКА. Йордан Минев имаше известни болежки и ще остане на пейката. Костадин Ничев пък претърпя операция от херния и ще е готов за старта на зимната подготовка на 7 януари.

Стивън Петков ще се върне на върха на атаката, след като в последните два мача там бе Антонио Вутов. Капитанът Лъчезар Балтанов също ще остане резерва. Той виси с четири жълти картона и при още един ще е наказан за сблъсъка с ЦСКА.

В първия мач между двата тима през сезона Ботев победи като гост с 2:0. Тимът на Ботев в момента е пети с 32 точки, а Витоша заема 11-ото място с 19 точки.

Треньорът на пловдивчани Николай Киров иска 6 точки в следващите два кръга, а Тодор Неделев заяви, че целта на Ботев е участие в Лига Европа.

Тимът на Витоша пък е без победа като гост от август месец. Контузени са Християн Василев, Радко Мутафчийски и Георги Купенов.

С гола си в пловдивското дерби в миналия кръг Кристиан Димитров (Ботев) стана най-резултатният защитник през настоящия сезон – вече има 3 попадения в актива си.