Ботев измъкна 2:2 от Царско село в последната минута (СНИМКИ И ВИДЕО)

Голове на Атанас Илиев и Мишел Еспиноса донесоха точката на „канарчетата“, които губеха с 2 гола след първото полувреме

Ботев (Пловдив) наказа сериозните пропуски на Царско село в края на мача и стигна до равенството 2:2 с попадение в четвъртата минута от петте добавени в мача. Димитър Костадинов откри резултата в София след 19 минути игра, а Андерсон Кордейро удвои актива на домакините в 58-ата. Атанас Илиев намали пасива на „канарчетата” в 74-ата, а гол на резервата Мишел Еспиноса в 94-ата спомогна на Ботев да стигне до точката при визитата си в столицата на България.

По този начин „канарчетата“ сложиха край на серията си от 5 поредни загуби, но все още са без победа в 8 поредни мача от 26 октомври миналата година. Това пък е първа точка след идването на новия финансов благодетел Антон Зингаревич, наставника Азрудин Валентич и неговия екип.

View this post on Instagram

A post shared by Botev Plovdiv (@pfcbotevofficial)

Царско село имаше няколко много изгодни шанса да вземе трите точки, но „червените” не успяха да реализират трети гол. Така Царско село вече има 18 точки в своя актив и е 9-и, на точка зад осмия Левски (19). Ботев (Пловдив) пък се изравни с Ботев (Враца) по точки, като и двата отбора имат по 15. В следващия кръг Царско село пътува до Враца за визита на Ботев, докато пловдивските „канарчета” приемат Монтана на базата в Коматево.

В деветата минута ​Андерсон Кордейро стреля от свободен удар от изгодна ситуация, ала право в стената на „канарчетата“. След четвърт час домакините изпълниха свободен удар, а Стефан Христов продължи с глава топката към Иван Бандаловски, който вкара отблизо топката, но опитният бранител бе в положение на засада и попадението резонно бе отменено.

Домакините откриха резултата в мача. Дилан Мертенс отправи мощен удар от границата на наказателното поле, а Аргилашки блокира топката и я прати в напречната греда. Тя се върна в Димитър Костадинов, който отблизо я търкулна в пловдивската врата – 1:0 за Царско село.

Първият точен удар за Ботев в мача дойде в 33-ата минута. Тогава Славчо Шоколаров получи пас от Марио Младеновски и шутира с десния крак извън границите на наказателното поле, но Джони Пласид улови топката. Две по-късно пък Емануел Току отправи топовен изстрел от средна дистанция, ала за негово съжаление топката профуча в аут край левия страничен стълб на вратата, пазена от Пласид.

Три минути преди края на първата част Димитър Тонев изведе Атанас Илиев „очи в очи“ срещу Джони Пласид, но първият асистент съдия вдигна флага си за засада, която след повторенията се видя, че е изключително спорна. В 58-ата минута Царско село удвои своя актив. Домакините наказаха низ от неразбирателства в „жълто-черната“ отбрана. Нито един бранител на Ботев не изчисти центрирана топка отдясно на Стефан Христов и тя отиде в Андерсон, който с десния крак матира излезлия Аргилашки за 2:0.

В 63-ата минута гостите бяха близо до това да намалят пасива си, когато Кевин Янсон стреля елегантно от свободен удар, но топката се отби в напречната греда на Джони Пласид и излезе аут. В 74-ата минута пък гостите намалиха своя пасив. След центриране на топката от фаул на Янсон се получиха много грешки в опитите на Царско село да изрита напред топката. Мишел Еспиноса даде успореден пас за Атанас Илиев, който отблизо матира Пласид за 2:1.

Грандиозна възможност за Царско село да вкара трети гол се откри в добавеното време. Андерсон Кордейро свали с глава към Карим Роси, чийто удар бе париран от Аргилашки. В четвъратата минута от петте добавени от съдията Железов гостите изравниха резултата в София. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Еспиноса спря с гърди и отправи удар с десния крак, който бе неспасяем за Пласид – 2:2.

Източници: gong.bg, botevplovdiv.bg