Ботев на 1/4-финал за Купата след драматични продължения и 4:3 срещу Царско село (СНИМКИ И ВИДЕО)

Редовното време завърши 2:2, златната резерва Стивън Петков донесе победата в 115-ата минута

Ботев (Пловдив) се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България след много драматичена победа с 4:3 като гост на Царско село след продължния.

Лидерът на Втора лига се оказа костелив орех. „Канарчетата“ откриха чрез Йордан Минев в 31-ата минута, но допуснаха обрат. Георги Минчев изравни в 33-ата, а Даскалов направи 2:1 в 62-ата минута.

Фернандо Виана изравни в последните секунди на мача. В продълженията домакините отново вкараха чрез Светослав Диков, но „канарчетата“ не се отказаха и до края на мача успяха да обърнат резултата чрез втори гол на Виана, а победното попадение бе дело на златната резерва на Ботев – Стивън Петков в 115-ата минута.

Така „жълто-черните“ не допуснаха тотална изненада и продължават защитата на трофея, който спечелиха през май.

Наставникът Николай Киров обаче остана недоволен от многото грешки в защитен план в мача, който се игра на стадаин „Славия“.

Снимки: botevplovdiv.bg