Ботев на полуфинал след 5:0 над Литекс, продават Виана в ОАЕ (ВИДЕО)

Стивън Петков герой на мача с хеттрик, Бризола и Неделев добавиха по още един гол

Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) продължава успешно защитата си на трофея. „Канарчетата“ станаха първият полуфиналист в надпреварата, след като разпиляха Литекс с 5:0 в „Коматево“. Герой за пловдивчани за пореден път през този сезон стана Стивън Петков, който отбеляза своя първи хеттрик.

След 13 мача, в които влизаше от пейката и вкарва шест попадения в тях, Стивън Петков получи най-накрая шанс за първи път да стартира от началото на мача. Бившият капитан на юношеския национален отбор се възползва отлично от тази възможност.

Златната резерва бе точен първо с глава в 15-ата минута. Той се възползва от центриране на Дуде Ндонгала, след като бе оставен сам срещу Диян Вълков.

В 29-ата минута пък Петков удвои след хубав пробив на Тодор Неделев. Фелипе Бризола вкара за 3:0 в последните секунди на първата част.

Ивайло Раденцов нацели гредата на „канарчетата“ в 54-ата минута, но всичко свърши за „оранжевите“ в 63-ата минута. Иван Иванов фаулира Густафо Алфонсо в наказателното поле, а реферът Станислав Тодоров даде дузпа за домакините и изгони защитника за втори жълт картон. Петков бе безгрешен от бялата точка, като отбеляза своя първи хеттрик.

Три минути преди края любимецът на бултрасите Тодор Неделев също се разписа с хубаво попълнение от 19 метра. Той получи подаване от резервата Тони Тасев и техничен удар от границата на наказателното поле прати топката за пети път в мрежата на ловчанлии.

В същото време стана ясно, че бразилският голмайстор Фернандо Виана е пред трансфер в ОАЕ в отбор от Абу Даби. Новината за преговорите потвърди Николай Киров след мача. Тази година Ботев вече продаде Омар Косоко в ОАЕ – на Ал Фуджейра, ръководен от великия Диего Марадона.

„Канарчетата“ изпращат уникална година, в която спечелиха Купата и Суперкупата, представиха се достойно в Лига Европа и са на пето място във временното класиране на Първа професионална лига.

Снимки: botevplovdiv.bg