Ботев направи 1:1 с Радник в първата си контрола в Турция (ВИДЕО)

Младокът Слави Шопов донесе равенството, мачът бе преместен в Белек заради наводнените терени в Лара

Ботев (Пловдив) направи 1:1 срещу намиращия се на 9-о място в сръбската Супер лига Радник (Сурдулица) в първата си контрола в Анталия. Сърбите откриха резултата в 22-ата минута, а младокът Слави Шопов изравни в 76-ата, сами минута след като се появи в игра.

Контролата започна в 11:00 часа българско време. Тя трябваше да стартира с час по-рано, но поради наводнени терени в Лара, бе преместена в местността Белек. Първият съперник на „жълто-черните“ – сръбският Радник Сурдулица се намира на 9-о място в сръбската Супер лига.

Радник открива резултата в 22-та минута. След грешка в отбраната на „канарчетата“ Златанович открадна топката и стигна до вратата на Чворович, където я пусна под плонжа му за 1:0.

Преди това Тодор Неделев стреля феноменално от пряк свободен удар от около 25 метра. Той прати топката към горния десен ъгъл на вратата, но вратарят Василевич успя да избие в ъглов удар.

През второто полувреме сърбите отправиха няколко неточни удара. Антонио Вутов пък отправи топовен изстрел след добър рейд и асистенция на Неделев, но той бе париран от вратаря.

Минута след като влезе на смяна, младокът Слави Шопов изравни резултата. Той получи хубав пас от Неделев и с удар от въздуха разстреля стражът на сръбския отбор за 1:1 в 76-ата минута.

В самия край исканият от италианския елитен СПАЛ футболист отправи и хубав удар от фаул, но той бе неточен.

Ботев: 99. Иван Чворович (49-Даниел Кайзер), 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров (70-Атанас Ташолов), 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов (64-Радослав Апостолов), 16. Васил Шопов (75-Слави Шопов), 8. Тодор Неделев, 9. Антон Карачанаков (55-Кристиан Добрев), 39. Антонио Вутов