Ботев (Пловдив) обърна Ботев (Враца) с първата си победа за годината (ВИДЕО)

Героят на мача Тодор Неделев призна, че е време отново да заиграе в чужбина, но преди това е реваншът срещу ЦСКА

Ботев (Пловдив) постигна трудна победа с 3:2 над Ботев (Враца) в среща от 27-ия кръг на Първа лига. В герой за „канарчетата“ за първия им успех от началото на годината се превърна Тодор Неделев.

С днешния успех „жълто-черните“ се класираха за следващата фаза на плейофите. Пловдивчани съумяха да опазят четирима от ключовите си футболисти, които бяха застрашени от натрупани картони за предстоящия реванш с ЦСКА-София.

Врачани стартираха активно срещата, като още в първите минути пропуснаха два отлични шанса за гол. В 16-ата минута Венцислав Керчев се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на „жълто-черните“ и с удар отляво прати топката в мрежата за 0:1.

„Канарчетата“ отговориха минута по-късно, когато остро центриране отляво бе напът да бъде засечено от Станислав Шопов, но топката бе избита пред талантливия футболист. В 19-ата минута Тодор Неделев отправи силен удар, но след рикошет в тялото на защитник кълбото напусна очертанията на терена. В 35-ата минута Янко Георгиев се намеси отлично, отразявайки опасен шут на Даниел Генов.

Второто полувреме стартира във вихрено темпо и с множество положения и пред двете врати. В 48-ата минута топката бе върната към вратаря на врачани, той бе пресиран от Тодор Неделев и националът отне кълбото, след което с премерен удар извън наказателното поле изравни за 1:1.

Само две минути по-късно Петър Атанасов направи невероятен пропуск, след като останал очи в очи с Янко Георгиев шутира покрай вратата. В 53-ата минута Тодор Неделев отправи техничен удар от 20 метра, а стражът на гостите се намеси добре и изби.

В 55-ата минута вратарят на врачани отрази и удар на Александър Тонев. Секунди по-късно Доминик Янков се разходи между двама бранители на „канарчетата“ и се озова на добра позиция, но стреля много неточно.

В 57-ата минута центриране от корнер бе засечено от Лазар Марин, а Венцислав Керчев се намеси неумело и прати топката в собствената си врата за 2:1. В 70-ата минута Лазар Марин шутира отляво, а топката мина на метър от страничния стълб.

В 72-ата минута, след центриране от свободен удар, последва кратко разбъркване, топката се озова във Валери Домовчийски и нападателят с удар под гредата възстанови равенството – 2:2. В 75-ата минута Янко Георгиев се намеси решително, отразявайки много опасен удар отляво по атаката на гостите.

В 83-ата минута страхотният Тодор Неделев отново се превърна в герой за „канарчетата“, реализирайки страхотно попадение. Националът получи кълбото на около 25 метра от вратата на врачани и с прекрасен бомбен изстрел разстреля вратаря за 3:2.

В 85-ата минута официален дебют за „канарчетата“ записа юношата на клуба Димитър Пройчев. В последната минута на добавеното време гостите получиха златен шанс да стигнат до точката, но Даниел Генов стреля неточно от свободен удар.

Сега Ботев (Пловдив) очаква реванша срещу ЦСКА за Купата на България след 0:0 в първия полуфинал в Пловдив. В сряда възпитаниците на Ферарио Спасов може да се класират за втора поредна година на финала.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Радослав Терзиев (46 – Филип Филипов), Лъчезар Балтанов (62 – Костадин Ничев), Станислав Шопов (46 – Андерсон Барбоса, 75 – Бисер Бонев), Фабио Бурбано (85 – Димитър Пройчев), Тодор Неделев, Александър Тонев