Ботев (Пловдив) ще краде точки във Враца (ВИДЕО)

„Канарчетата“ се стягат за здрава битка

Четвъртият кръг в Първа лига ще бъде затворен от мача между Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив). Битката на стадион „Христо Ботев“ стартира в 21:00 часа, а главен рефер е Волен Чинков.

Звездата на „канарчетата“ Тодор Неделев записа първите си игрови минути в предния мач на Ботев при победата с 1:0 над Славия, но все още не е напълно готов за титулярно място. Същото се отнася и за новото попълнение Точукву Нади, който бе пратен в дублиращия тим.

„Жълто-черните“ са в серия от пет поредни шампионатни мача без равенство. Тимът бележи и допуска средно по 1 гол на мач от началото на сезона. От началото му възпитаниците на Азрудин Валентич имат 2 победи – над Пирин с 2:1 и над Славия с 1:0, а загубиха с 0:2 при гостуването си на Черно море.

На неформална среща с медиите собственикът Антон Зингаревич обеща влизане в Топ 6, а добър резултат във Враца е задължителен по пътя към тази цел.

Ботев (Враца) пък е в серия от пет поредни шампионатни мача без загуба. Врачани нямат и допуснат гол като домакин от началото на сезона, а ръководството е дало пълна свобода на наставника Дани Моралес.

Наред с добрите игри следва и подготовката за 100-годишнината на тима.

Източник: gong.bg