Ботев победи Черно море с 2:1 (ВИДЕО)

Антонио Вутов и Стивън Петков вкараха за „канарчетата“, Мартин Минчев се разписа да гостите, падна треперене до края

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Черно море в среща от 12-ия кръг на Първа професионална лига, която бе под №100 между двата отбора.

„Канарчетата“ поведоха с гол на Антонио Вутов, а Стивън Петков се разписа през второто полувреме за 2:0. Почетният гол за Черно море реализира Мартин Минчев. Това е трета поредна победа за Ботев (Пловдив), докато Черно море записа четвърта загуба в последните пет мача.

Първата много добра възможност в мача бе в 6-та минута и се откри пред Радослав Василев. Благой Макенджиев с дълъг пас намери Василев, който се измъкна от двамата защитници на Ботев и излезе сам срещу Даниел Кайзер, но вратарят успя да спаси удара на нападателя и топката излезе в корнер.

Ботев поведе в резултата в 22-та минута. Тодор Неделев направи двойно подаване с Лъчезар Балтанов и нахлу в наказателното поле на Черно море. След това Неделев се опита да подаде към свой съотборник. Мирослав Енчев не се намеси убедително и изпрати топката в краката на Антонио Вутов, който отблизо вкара във вратата на Макенджиев. Това бе първи гол за младежкия национал след завръщането му в Ботев, където за последно вкара във финала за Купата срещу Лудогорец.

След нова грешка на Мирослав Енчев в 29-та минута, топката попадна в Стивън Петков, който отправи далечен удар, а кълбото се спря в десния стълб на вратата на Макенджиев.

Черно море изпусна много добра възможност да изравни резултата в 36-та минута. Мартин Костадинов пусна много добър пас към Радослав Василев, който навлезе в наказателното поле на Ботев отправи мощен удар, но Даниел Кайзер успя да избие в корнер.

Антонио Вутов центрира в наказателното поле на Черно море в 41-та минута, Джонатан Перейра стреля с глава, но право в ръцете на Макенджиев.

Ботев можеше да удвои своята преднина в 51-та минута, когато Стивън Петков направи страхотен пропуск. Лъчезар Балтанов пусна с пета към Стивън Петков в наказателното поле на Черно море. Нападателя стреля, но Мартин Костадинов успя да се намеси решаващо и да спре топката малко пред гол линията.

Ботев успя да удвои преднината си в 52-та минута. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле на Черно море, където Джонатан Перейра засече с глава, топката след това рикошира в крака на Кристиан Димитров и попадна в Стивън Петков, който отблизо не пропусна да вкара. Гостите претенцираха за засада при гола на Петков.

Черно море успя да върне интригата в мача в 72-та минута. Кононго подаде към Мартин Минчев, който финтира Антонио Вутов и отблизо не пропусна да вкара.

Черно море можеше да изравни резултата в 89-та минута. Петър Витанов центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, където Аристоте Ндонгала стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Даниел Кайзер.

Ботев е на пето място в класирането с 20 точки, колкото има и четвъртия Берое. Черно море е девети с 15 точки.

В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на Ботев (Враца), а Черно море е домакин на Дунав (Русе).