Ботев победи като гост Дунав с 2:1 (ВИДЕО)

Виана вкара и двата гола за едва третия успех на „канарчетата“ през сезона, домакините се разписаха от дузпа, при която Перейра бе изгонен

Ботев (Пловдив) записа трета победа от началото на сезона в Първа лига, след като надви с 2:1 като гост Дунав. И двата гола вкара почти по идентичен начин бразилецът Фернандо Виана след асистенции на завърналия се Александър Тонев

В началото мачът бе оспорван, като и двата отбора създадоха положения, но така и не се стигна до гол в една от двете врати. В 13-ата минута гостите от Пловдив откриха резултата. Александър Тонев центрира отляво, топката попадна във Фернандо Виана и той отбеляза.

В 17-ата минута Щерев стреля към вратата на гостите, но Янко Георгиев парира удара му. До края на първата част Дунав се опита да изравни резултата, като създаде няколко положения, но без успех.

Вторият гол за Ботев падна четири минути след почивката. В 49-ата минута Александър Тонев проби отдясно, подаде топката по земя към точката за дузпата и Виана я изпрати от движение в левия горен ъгъл на вратата на Макенджиев.

След второто попадение Дунав наложи натиск и атакуваше често. В 82-ата минута домакините създадоха най-чистото си положение от началото на мача – Щерев отправи силен удар от десетина метра към вратата на Ботев, но топката срещна напречната греда.

Три минути по-късно съдията посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле на Джонатан Перейра срещу Кавалканте, за което футболистът на Ботев получи и червен картон. Ахмед Ахмедов от Дунав бе точен и намали разликата в резултата.

До края на мача домакините не успяха да изравнят резултата.

Срещи от 15-ия кръг на Първа лига:

Дунав – Ботев Пловдив – 1:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Фернандо Виана 13, 0:2 Фернандо Виана 49, 1:2 Ахмед Ахмедов 87-дузпа
червен картон: Джонатан Перейра 85 (Ботев)

в събота:
Лудогорец (Разград) – Берое (Стара Загора) – 3:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Ибрахима Конте 6, 1:1 Вандерсон 22, 2:1 Клаудиу Кешеру 52, 3:1 Якуб Швиерчок 80