Ботев победи с 2:1 като гост Верея (ВИДЕО)

„Канарчетата“ се върнаха на пътя на успеха след голове на Неделев от дузпа и на Балтанов, Пиргов с нещастен автогол

Ботев (Пловдив) се завърна към победите, след като се наложи с 2:1 при визитата си на „Трейс Арена“ на Верея в мача от десетия кръг на Първа лига. Головете за пловдивчани реализираха Тодор Неделев от дузпа и Лъчезар Балтанов. Димитър Пиргов си отбеляза автогол през второто полувреме.

Съдията Николай Йорданов свири дузпа за Ботев в 22-та минута. Антонио Вутов стреля, топката срещна ръката на Денис Василиев и арбитърът посочи бялата точка, а също така показа жълт картон на играча на Верея.

Дузпата бе реализирана от Тодор Неделев в 24-та минута и Ботев поведе с 1:0. Той изпрати много прецизно топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев.

Ботев удвои своята преднина в 33-та минута. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле на Верея, където Лъчезар Балтанов засече топката с глава и я вкара във вратата на Георги Георгиев.

Тодор Неделев стреля от фаул в 40-та минута, но над напречната греда в аут.

Ботев пропусна нова много добра възможност в 51-та минута. Густаво Афонсо навлезе в наказателното поле на Верея и стреля, но неточно в аут.

Верея върна интригата в мача в 56-та минута. Малек подаде към Антон Огнянов, който навлезе в наказателното поле на Ботев и стреля, а Димитър Пиргов си отбеляза автогол.

Ботев можеше да реши всичко в мача в 75-та минута. Неделев подаде към Балтанов, който финтира Василиев, след което си отвори пространство и отблизо стреля, но неточно в аут.

След този успех Ботев събра 14 точки и се намира на шесто място във временното класиране, докато Верея е последен с 3 точки. Старозагорци все още нямат победа от началото на сезона.